loading...

مشاور کنکور ۱۴۰۲ _ برنامه ریزی علیرضا افشار حضوری و غیر حضوری

بازدید : 310

دانلود ۱۳۳ تست معادله ها و نامعادله های کنکور با پاسخ تشریحی

جناب اقای سید علی موسوی ۱۳۳ تست از فصل ۴ ( معادله ها و نامعادله ها ) درس ریاضی پایه دهم تجربی همراه با پاسخنامه تشریحی برای شما دانش آموزان و داوطلبان عزیز گردآوری کرده است. برای دانلود ۱۳۳ تست معادله ها و نامعادله های کنکور با پاسخ تشریحی کلیک کنید.

برای مطالعه فصل معادله ها و نامعادله ها به نکاتی که در زیر اشاره می کنیم دقت کنید:

توجه داشته باشید که از این فصل تعداد کمی سوال در آزمون سراسری طراحی می شود ولی از پایه ای ترین مباحث ریاضی می باشد ، پس این فصل را دست کم نگیرید.

پیش نیاز های فصل معادله ها و نامعادله ها شامی موارد زیر است:

 • مجموعه ها
 • چند جمله ایها
 • ساده کردن کسرها
 • رادیکال ها
 • اتحادها و تجزیه ها

فصل معادله و نامعادله ها برای مباحث مختلفی پیش نیاز است که با تمرین و حل مسئله های متفاوت می توانید به درک بهتری از مباحث زیر برسید:

 • مبحث دامنه و برد یک تابع
 • مبحث عبارت درجه دوم و درجات بالاتر
 • مبحث جزء صحیح و مثلثات

چون درس ریاضی یک درس پیوسته است یعنی تمام کتاب های ریاضی یک و دو و سه به هم مربوط و مکمل یکدیگر هستند، پس برای یادگیری بهتر و قوی کردن پایه خود باید پیش نیازها را به خوبی بلد باشید.

برای مثال اگر بخواهید مبحث احتمال را یاد بگیرید باید ، ترکیبات را کامل بلد باشید.

اگر بخواهید تابع را بخوانید باید مباحثی مانند تعیین علامت و معادله و نامعادله را بلد باشید. یا اگر بخواهید حد و پیوستگی و مشتق را مطالعه کنید ، باید به بحث توابع مثلثاتی آشنایی کامل داشته باید و…

متاسفانه اکثر دانش آموزان در درس ریاضی ضعیف هستند و می خواهند با تست زنی بیشتر این ضعف را برطرف کنند که این امر نشدنی است.

در زمان مطالعه ریاضی در قدم اول باید توجه زیادی به یادگیری پیش نیازهای هر فصل داشته باشید و سپس مبحث مورد نظر را همراه با تست زنی پیش ببرید.

با تست زنی کافی به کمک مجموعه زیر و یا سایر منابع کمک آموزشی خود میتوانید بر این مبحث معادله و نامعادله مسلط شوید.

این جزوه به صورت رایگان در اختیار شما داوطلبان و دانش اموزان قرار گرفته ، به هیچ عنوان به سایتهایی که بابت دانلود این جزوه از شما پول دریافت میکنند اعتماد نکنید.😊

دانلود کنید ...

برای نمایش این مطلب لطفا عضو شوید و در صورتی که قبلا عضو شدید از وارد شوید
عضویت در سایت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
مشاوره استاد علیرضا افشار پنجشنبه 24 آذر 1401 زمان : 13:21 نظرات (0)
بازدید : 185

 ۸۴ تست الگو و دنباله کنکور با پاسخ تشریحی

جناب آقای سید علی موسوی از فصل الگو و دنباله درس ریاضی پایه دهم تجربی، ۸۴ تست همراه با پاسخنامه تشریحی برای دانش آموزان و داوطلبان عزیز جمع آوری کرده است.

برای دانلود ۸۴ تست الگو و دنباله با پاسخ تشریحی به باکس انتهای مطلب مراجعه کنید.

در این مبحث ما الگوها و دنباله های عددی و نحوه درست شدن آن ها را مورد تبیین قرار می دهیم، در ریاضی اعداد و ارقام دارای الگوهای جالب توجهی هستند.

الگوهایی شامل دنباله های حسابی و هندسی و فیبوناچی و اعداد مثلثی هستند. حاصل جمع دنباله ها یک سری را تشکیل می دهد و آن می تواند همگرا یا واگرا باشد.

دنباله های حسابی

یک تصاعد حسابی به دنباله از اعداد گفته می شود که اختلاف هر دو عدد آن یک مقدار ثابت است که به آن عدد ثابت قدر نسبت می گویند . این عدد ثابت می تواند از مجموعه ارقام حقیقی انتخاب شود.

دنباله های هندسی

به دنباله از اعداد گفته می شود که هر جمله مساوی است با حاصل ضرب جمله قبلی با یک عدد ثابت که صفر و یک نباشد . در اینجا هم به آن عدد ثابت قدر نسبت می گویند.

دنباله های ویژه

در ریاضیات علاوه بر دنباله یا تصاعد عددی و حسابی که در بخش قبلی توضیح داده شد، دنباله های عددی پرکاربرد و جذاب دیگر هم وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

دنباله اعداد مثلثی

این دنباله از روی الگوی نقاطی که یک مثلث را تشکیل می دهند درست شده است.

در این دنباله با اضافه کردن یک ردیف به نقاط مثلث و شمارش همه نقاط جدید روی مثلث جدید ، می توانیم عدد بعدی دنباله را به دست آوریم.

اعداد مربع

عدد صحیحی که بتوان به صورت مجذور یک عدد صحیح دیگر نوشته شود و به آن الگوی مربعی می گویند.

اعداد مکعب

در این دنباله ، مکعب همه اعداد طبیعی نشان داده می شود و اعداد طبیعی از یک شروع می شود.

اعداد فیبوناچی

تصاعد فیبوناچی از جمع دو جمله پیشین در یک دنباله عددی به دست می آید.

با تست زنی کافی به کمک مجموعه زیر و یا سایر منابع کمک آموزشی خود میتوانید بر این مبحث الگو و دنباله مسلط شوید.

این جزوه به صورت رایگان در اختیار شما داوطلبان و دانش اموزان قرار گرفته ، به هیچ عنوان به سایتهایی که بابت دانلود این جزوه از شما پول دریافت میکنند اعتماد نکنید.😒

دانلود کنید ...

برای نمایش این مطلب لطفا عضو شوید و در صورتی که قبلا عضو شدید از وارد شوید
عضویت در سایت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
مشاوره استاد علیرضا افشار پنجشنبه 24 آذر 1401 زمان : 13:11 نظرات (0)
بازدید : 163

۹۳۶ تست ریاضی کنکور با پاسخ تشریحی

جزوه تست های ریاضی کنکور شامل ۹۳۶ تست از همه فصول و مباحث ریاضی و همچنین سوالات ریاضی کنکور داخل و خارج کشور می باشد. این مجموعه همراه با پاسخ کلیدی و تشریحی برای تمام علاقمندان و داوطلبان کنکور سراسری گردآوری شده است.

برای دانلود ۹۳۶ تست ریاضی کنکور با پاسخنامه تشریحی به باکس انتهای مطلب مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که سوالات کنکور سراسری داخل با خارج از کشور تفاوت زیادی ندارند ، داوطلبان برای بدست آوردن نتایج بهتر می توانند از هر دو مجموعه تست کنکور داخل و خارج استفاده کنند.

همان طور که می دانید درس ریاضی در طول سال های گذشته تفاوت چندانی نکرده است پس زدن این تست ها برای کسانی که کتاب را مطالعه کردند و از آمادگی خوبی برخوردارند می تواند باعث کسب مهارت تست زنی و همچنین آشنا شدن با ذهنیت طراحان سوالات کنکور شود.

سعی کنید بعد از زدن تست ها حتما جواب های تشریحی را با دقت مطالعه کنید و نقاط ضعف و اشتباهات خودتان را یادداشت کنید ، تا با تمرین و مطالعه بیشتر اشکالات خود را رفع کنید و به تسلط بهتری در درس ریاضی برسید.

با توجه به ماهیت تحلیلی و مفهومی درس ریاضی، شما با یکبار مطالعه هرگز نمی توانید مطالب این درس را یاد بگیرید.

باید درس ریاضی را به صورت پیوسته و روزانه مطالعه و تمرین کنید تا شاهد پیشرفت خود در این درس باشید.

بعد از مطالعه هر فصل مثال ها و تمارین و تست های آن مبحث را خودتان بدون نگاه کردن به جواب ها ، حل کنید و بعد به سراغ مطالب و فصول بعدی بروید ، این کار نشان دهنده میزان تسلط شما بر آن فصول و مبحث می باشد.

این جزوه به صورت رایگان در اختیار شما داوطلبان و دانش اموزان قرار گرفته ، به هیچ عنوان به سایتهایی که بابت دانلود این جزوه از شما پول دریافت میکنند اعتماد نکنید.😊

دانلود کنید ... 

برای نمایش این مطلب لطفا عضو شوید و در صورتی که قبلا عضو شدید از وارد شوید
عضویت در سایت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
مشاوره استاد علیرضا افشار پنجشنبه 24 آذر 1401 زمان : 12:59 نظرات (0)
بازدید : 140

تغییرات رخ داده در کنکور به چه علت است؟

محسن زارعی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی کشور در جمع کارشناسان سنجش و ارزشیابی تحصیلی استان اصفهان گفت: با توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، تغییراتی جدید کنکور سراسری رخ داده است.

بسیاری از دانش آموزان از جزئیات قانون جدید آزمون سراسری مطلع نیستند و مدیران موظف هستند با تسلط بر جزئیات تغییرات جدید آزمون سراسری به دانش آموزان آگاهی کامل بدهند.

محسن زارعی در ادامه صحبت های خود با تاکید بر اهمیت موضوع کنکور بیان کرد:

کنکور برای نظام آموزشی کشور تبدیل به چالش شده بود. وی اشاره کرد که دانش آموزان مخصوصا در پایه تحصیلی دوازدهم که باید در کلاس درس حضور موثر داشته باشند و طبق برنامه درسی مدرسه پیش بروند و اهدافی که مدنظر هست را به دست بیاورند و همچنین خروجی آموزش و پرورش رسمی باشد، اما شاهد این ماجرا هستیم که سال هاست این اتفاق رخ نداده و باید این مسئله حل می شد.

چرا دروس عمومی از کنکور حذف شد؟

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی افزود: میانگین معدل دانش آموزان در مقطع دوره دوم آموزش متوسطه رو به کاهش است ، و از دلایل آن این است که دانش آموزان به این مهم توجهی ندارند.

دانش آموزان با معیار دیگری مورد سنجش قرار میگیرند ، و عملا به دانش اموزان می فهمانیم که کتاب و برنامه درسی جزو نظام آموزش و پرورش نیست و قرار است شما به وسیله یک آزمون تستی مورد سنجش قرار بگیرید ، همچنین آینده شما نیز با همین آزمون رقم بخورد.

همین موضوع باعث حساسیت خانواده ها و دانش آموزان شده است ، لذا از مسئولان مدارس درخواست می شود تا کلاس های تستی برگزار کنند و زمان مربوط به دروس بی اثر در آزمون سراسری را تقلیل دهند و همین طور این زمان اضافه به دروس مهمی که در کنکور تاثیرگذار هستند اختصاص یابد.

کاهش میانگین نمرات نفرات برتر آزمون سراسری

زارعی در ادامه ابراز کرد: رتبه های یک تا ده آزمون سراسری امسال ، میانگین نمراتشان مطلوب نیست. زیرا این دانش آموزان تمرکزی روی درس و برنامه درسی مدرسه نداشتند. این در حالی است که چنین دانش آموزانی قطعا می توانستند نمرات عالی به دست بیاورند .

اما چون توجه نفرات برتر کنکور به نمرات و برنامه درسی نبوده ، حتی در برخی دروس میانگین نمراتشان کمتر از دانش آموزان متوسط بوده است.

سوابق تحصیلی و تاثیر آن در عدالت آموزشی

زارعی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی توضیح داد:

برخی می گویند این عدالت آموزشی نیست که سوابق تحصیلی را در کنکور در نظر بگیریم ، زیرا بعضی افراد در مدارس خاص با شرایط خوب تحصیل می کنند، قطعا هم نمرات بهتری کسب می کنند.

همچنین دانش آموزان در مناطق محروم از این امکانات آموزشی دور هستند، پس در مصوبه جدید تغییرات کنکور متضرر می شوند، این مسئله طبق عدالت اموزشی نیست.

وی افزود : آمارها این را نمی گویند ، مثلا در استان سیستان و بلوچستان سهم دانش آموزان و داوطلبان سیستانی از رتبه های زیر ۳۰۰۰ ، ۱۶ صدم سهمی هست که باید به دست بیاورند ، اگر این این سهم بر اساس سوابق تحصیلی بود ۸۸ صدم می شد ، یعنی ۵ برابر!!

این در حالی است که هنوز دانش آموزان به سوابق تحصیلی توجهی ندارند و این آمار به طور طبیعی به دست آمده است.

محسن زارعی گفت : در نشست های گروه های آموزشب و دبیرخانه تعدادی درس ، تحلیل امتحانات را انجام داده ایم ، از جمله فیزیک و ریاضی و مورد تایید همه بود که این مصوبه در راستای اهداف تربیت آموزش عمومی کشور و رسیدن به عدالت آموزشی قرار دارد.

وی در ادامه بیان کرد: اساس امتحانات کتاب درسی و هدف هایی که در کتاب های درسی بیان شده است ، سوالات تستی نیست که داوطلبان و دانش آموزان نیاز به کسب مهارت تست زنی و مدیریت زمان داشته باشند که همین امر را در مناطق با امکانات آموزشی بیشتر می بینیم. در حالی که دانش آموز در هر منطقه از کشور باشد، به کتاب درسی و معلم دسترسی دارد.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی اظهار داشت : یک اصل پذیرفته شده این است که سنجش ، جهت و محتوای آموزش را تعیین می کند.

قبلا این سنجش توسط سازمان سنجش با آزمون کنکور برای آموزش عالی انجام می شد ، که از نظام آموزش و پرورش عمومی خارج بود. هر چند سوابق تحصیلی ناقص است زیرا یکی از سطوح دانش آموزان را گزارش می کند.

این در حالی است که در سند تحول تربیت ۶ ساعتی ذکر شده ولی ارزشیابی ما تک بُعدی است .

برگزاری کنکور در دو نوبت به چه معنی است؟ دو مرحله ای یا دو نوبته؟

زارعی اضافه کرد : در مصوبات ۸۴۵ و ۸۵۵ و ۸۶۳ ، چند مورد تغییر ایجاد شده. یکی از تغییرات این است که آزمون سراسری در دو نوبت برگزار می شود ، نه در دو مرحله. به این معنی که اگر داوطلبی به هر دلیلی آزمون سراسری را از دست داد یا خراب کرد. فرصت جبران داشته باشد و با استرس کمتر بتواند در طول یک سال در دو نوبت آزمون بدهد .

محسن زارعی تصریح کرد: دانش آموزان پس از ۱۲ سال درس خواندن ، همه را کنار می گذارند و به دنبال تست می رود و تمرکز خود را روی کسب مهارت تست زنی می گذارد.

همین امر در کنار حضور افرادی در آموزشگاه ها برای تدریس و بعضا در صدا و سیما هم برنامه آموزشی دارند ، که حتی رشته تحصیلیشان نامرتبط با درسی است که تدریس می کنند.

وضعیت دروس عمومی در آزمون سراسری

محسن زارعی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی گفت : دروس عمومی از آزمون سراسری حذف نشده است. در سال های گذشته سهم دروس عمومی بین ۱۷ تا ۲۳ درصد بوده که الان تا ۲۶ درصد افزایش داشته است. به جای سنجش آن دروس در یک آزمون تستی ، با توجه به اهداف تعیین شده به شکل تشریحی مورد سنجش قرار می دهیم.

از ۴۰ درصد تاثیر امتحانات نهایی در آزمون سراسری ، ۲۶ درصد شامل دروس عمومی و ۱۴ درصد شامل حال دروس اختصاصی می شود .

وی افزود : در تغییرات آزمون سراسری زیر گروه ها نیز حذف شدند. زیرا اگر داوطلبی برای قبولی در رشته مورد علاقه خود در زیر گروه خاصی تمرکز می کرد، چنانچه همان درس را در ازمون سراسری خراب می کرد، در زیر گروه های دیگر هم شانس پذیرش نداشت و فرصت ها را از دست می داد. حتی عده ای از دانش آموزان برخی دروس را برای ازمون سراسری کاملا حذف می کردند.

زارعی در ادامه گفت: شورای عالی آموزش و پرورش طبق مصوبه ۹۱۵ به دانش آموزان، این امکان را می دهد که یک بار برای هر درس اقدام به ترمیم نمرات خود نمایند . به این شکل که اگر از نمره درسی رضایت ندارند ، می توانند یک بار دیگر آن درس را امتحان دهند و نمره خود را ارتقا بدهند .

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی خاطر نشان کرد : طبق مصوبه ۸۶۱ برای سال ۱۴۰۲ که پذیرفته شدگان آن در سال تحصیلی ۱۴۰۲_۱۴۰۳ آغاز به تحصیل می کنند، در دو نوبت کنکور برگزار می شود و پذیرفته شدگان یک مرتبه حق انتخاب رشته دارند .

به طور مثال دانش آموزی که دی ماه در آزمون سراسری شرکت می کند ، می تواند در تیر ماه هم شرکت کند. اگر بخواهد می تواند کنکور دی ماه را ملاک انتخاب رشته قرار دهد ، یا اگر در هر دو نوبت در کنکور شرکت کرده بود، آزمونی که در آن تراز بالاتری برای انتخاب رشته کنکور او لحاظ می شود.

اگر داوطلبی در دو گروه آزمایشی کنکور سراسری شرکت کند، انتخاب رشته به عهده خود دواطلب است که هر طور علاقه دارد انتخاب رشته نماید.

با وجود اینکه داوطلبان میتوانند در دو نبت کنکور شرکت کنند، در هر کدام که تراز بالاتری کسب کنند به عنوان نتیجه نهایی انتخاب رشته در نظر گرفته میشود.

کدام کارنامه معیار برای سوابق تحصیلی قرار میگیرد؟

وی افزود: کارنامه صادر شده در خرداد ملاک سابقه تحصیلی قرار داده می شود که پس از برگزاری کنکور تیر ماه این سوابق تحصیلی گزارش می شوند.

سوابق تحصیلی به صورت نمره کل ارائه می شوند و همچنین تراز بالاتر آزمون محاسبه می شود و جمع هر دوی این ها، رتبه داوطلب را تعیین می کند .

سپس داوطلب می تواند اقدام به انتخاب رشته نماید. در ضمن نمرات کل داوطلبان در آزمون سراسری هر نوبت تا دو سال برای آن ها حفظ می شود.

در سال ۱۴۰۲ امتحانات نهایی برای پایه دوازدهم مانند سال های گذشته برگزار می شود و سهم امتحانات نهایی برای پذیرش در دانشگاه های مختلف از طریق کنکور سراسری ۴۰ درصد می باشد.

برای نمایش این مطلب لطفا عضو شوید و در صورتی که قبلا عضو شدید از وارد شوید
عضویت در سایت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
مشاوره استاد علیرضا افشار جمعه 18 آذر 1401 زمان : 9:52 نظرات (0)
بازدید : 94

۳۰۰ تست رندوم برای جمع بندی شیمی پایه یازدهم با پاسخ

آقای عباس بهمنی ۳۰۰ تست شیمی پایه یازدهم برای جمع بندی درس شیمی با پاسخنامه کلیدی و تشریحی به صورت رندوم (ساده و پیچیده) برای شما داوطلبان و دانش آموزان گرامی گردآوری نموده است.

برای دانلود ۳۰۰ تست رندوم جمع بندی شیمی پایه یازدهم به باکس انتهای مطلب مراجعه کنید.

برای رسیدن به مهارت بالا در تست زنی ابتدا باید خط به خط کتاب درسی را به عنوان معتبرترین منبع آموزشی، مطالعه کنید.

در اینجا به چند روش استاندارد برای بالا بردن مهارت تست زنی اشاره میکنیم :

 • خودتون تست بزنید ( بدون نگاه کردن به پاسخ صحیح در جزوه )
 • پیوسته روی مطالب حفظی شیمی مرور داشته باشید
 • به مفاهیم پایه ای شیمی تسلط کافی داشته باشید
 • تست ها را به صورت تشریحی حل کنید
 • برای حل تست های محاسباتی تکنین های جدید یاد بگیرید
 • تست هایی که حل کردید را همواره مرور کنید

قطعا برای بالا بردن مهارت تست زنی علاوه بر مواردی که در بالا اشاره شد ، باید زیاد تست کار کنید تا ذهنتان به آمادگی و تسلط کامل برسد.

یک اشتباه رایج در بین داوطلبان این است که در زمان مرور به سراغ تست های سخت و پیچیده میروند یا سعی میکنند تست هایی که قبلا بلد نبودند را پاسخ دهند ، لطفا شما این اشتباه را مرتکب نشوید .

چون این تست ها زمان زیادی از شما هدر می دهند ، سعی کنید در برنامه تست زنی خود انواع مختلف سوالات ، ساده یا سخت را پوشش دهید .

برای رسیدن به آمادگی و تسلط حتما برنامه روزانه برای مرور و تست زنی با توجه به شرایط مطالعه خودتان داشته باشید.

این جزوه به صورت رایگان در اختیار شما داوطلبان و دانش اموزان قرار گرفته ، به هیچ عنوان به سایتهایی که بابت دانلود این جزوه از شما پول دریافت میکنند اعتماد نکنید.😏

دانلود کنید ... 

برای نمایش این مطلب لطفا عضو شوید و در صورتی که قبلا عضو شدید از وارد شوید
عضویت در سایت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
مشاوره استاد علیرضا افشار جمعه 18 آذر 1401 زمان : 9:33 نظرات (0)
بازدید : 148

دانلود ۲۶۸ تست چالشی شیمی با پاسخ

در این جزوه ۲۶۸ تست مهم و چالشی درس شیمی همراه با جواب کلیدی و تشریحی برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری گردآوری شده است .

برای دانلود ۲۶۸ تست چالشی شیمی با پاسخنامه تشریحی به باکس دانلود انتهای مطلب مراجعه کنید.

کتابهای شیمی بر خلاف حجم کم شامل محتوای گسترده و نکات مهم و مفهومی زیادی هستند.

درصد بالای درس شیمی در کنکور برای رشته ریاضی و برای رشته تجربی بسیار تاثیر گذار است. فلذا این درس برای دانش آموزان این دو رشته از اهمیت بسیاری برخوردار است.

در زمان مطالعه کتابهای شیمی سعی کنید عمیق و مفهومی مطالب گسترده شیمی را یاد بگیرید، از بودجه بندی تست های هر فصل در کنکور هم می توانید استفاده کنید.

تست های کنکور درس شیمی شامل:

 • سوالات مربوط به متون حفظ کردنی
 • عبارات درست و نادرست
 • همچنین سوالات محاسباتی مانند مسئله های استوکیومتری و ph و … هستند.

برای حل تست های حفظی باید مطالب کتاب را مطالعه کرده باشید و آمادگی کامل داشته باشید. برای حل مسئله ها به صورت تشریحی پیش بروید. در زمان تست زنی باید بدانید که با چه روشی مسئله ها را حل می کنید.

اگر بلافاصله بعد از مطالعه یک مبحث شروع به تست زنی کنید قطعا با حضور ذهن خوبی می توانید به سوالات جواب درست بدهید،  اما بدانید که این پاسخ های صحیح دلیلی بر مهارت و قدرت شما در تست زنی نیست، حتی ممکن است بعد از مدتی همان تست ها را نتوانید پاسخ دهید .

در نتیجه باید طبق برنامه اصولی و با تمرین بی وفقه پیش بروید تا مطالب در ذهن شما ماندگار شوند.

این جزوه به صورت رایگان در اختیار شما داوطلبان و دانش اموزان قرار گرفته ، به هیچ عنوان به سایتهایی که بابت دانلود این جزوه از شما پول دریافت میکنند اعتماد نکنید.😏

دانلود کنید ...

برای نمایش این مطلب لطفا عضو شوید و در صورتی که قبلا عضو شدید از وارد شوید
عضویت در سایت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
مشاوره استاد علیرضا افشار جمعه 18 آذر 1401 زمان : 9:10 نظرات (0)
بازدید : 103

دانلود ۵۳۰ تست شیمی کنکور با پاسخ تشریحی

جزوه ۵۳۰ تست شیمی از پایه دهم و یازدهم و دوازدهم همراه با پاسخ تشریحی برای داوطلبان و دانش آموزان عزیز گردآوری شده است .

این جزوه شامل تست های زیر است:

۱۷۷ تست از شیمی دهم

۱۸۶ تست از شیمی یازدهم

۱۶۷ تست از شیمی دوازدهم

برای دانلود ۵۳۰ تست شیمی کنکور همراه با پاسخ تشریحی باکس انتهای مطلب مراجعه کنید.

برای تست زنی کنکور در درس شیمی در قدم اول باید روی مبحث های محاسباتی تمرکز کنید و سعی کنید بیشتر تست های محاسباتی را حل کنید .

تست های حفظی را به دلیل فرار بودن بهتر است در بازه زمانی نزدیک به کنکور تمرین کنید تا احتمال فراموشی آن ها کمتر شود.

برای مطالعه درس شیمی بر خلاف روش گفته شده در مورد تست زنی ، باید مطالب حفظی را در کنار مطالب محاسباتی یاد بگیرید.

مواردی مهم در زمان تست زنی کنکور

در ابتدا مطالب کتاب را عمیق و مفهومی مطالعه کنید و سپس تست زنی را شروع کنید .

در هنگام تست زنی سوال را کامل بخوانید تا بفهمید طراح از شما چه چیزی خواسته ؟ طریقه صحیح خواندن سوال شما را در پیدا کردن جواب کمک می کند .

معمولا تست ها دو نوع ساده و پیچیده هستند. در تست های ساده که بلافاصله به جواب می رسید ،اما تست های چالشی نیاز به اثبات دارند و در زمان پاسخ دادن به این سوالات سعی کنید راه حل رسیدن به جواب را تحلیل و بررسی کنید ،جواب بدست آمده را کنترل کنید تا درصد خطای شما کمتر شود.

زمانی که جواب بدست آمده با جواب صحیح تفاوت دارد ، با دیدن ارقام و نمودارها و شکل ها دچار استرس و تشویش نشوید.

چون همین استرس و نگرانی باعث فراموش شدن مطالب می شود. قطعا برای رسیدن به جواب درست در کمترین زمان، شما نیاز به مهارت دارید که این مهم فقط با تمرین و تکرار به دست می آید.

حل ۵۳۰ تست موجود در این مجموعه برای کسب مهارت در تست زنی به شما کمک شایانی می کند.

این جزوه به صورت رایگان در اختیار شما داوطلبان و دانش اموزان قرار گرفته ، به هیچ عنوان به سایتهایی که بابت دانلود این جزوه از شما پول دریافت میکنند اعتماد نکنید.😒


دانلود کنید ...

برای نمایش این مطلب لطفا عضو شوید و در صورتی که قبلا عضو شدید از وارد شوید
عضویت در سایت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
مشاوره استاد علیرضا افشار جمعه 18 آذر 1401 زمان : 8:53 نظرات (0)
بازدید : 167

اهمیت و نکات مهم امتحانات ترمیم معدل

در این مقاله به بررسی نحوه برنامه‌ریزی برای امتحانات نهایی ترمیم معدل در سال کنکور پرداخته‌ایم. با توجه به مباحثی که از کنکور ۱۴۰۲ آغاز شده است و به کنکور‌های بعد هم می‌رسد، تأثیر معدل را به صورت قطعی روی نتایج کنکور خواهیم داشت. علیرغم ایرادات و اشکالاتی که بر این تصمیم گرفته شد، این مورد تصویب شده و درحال اجرا است. پس باید دقت کنید که چگونه خود را برای امتحانات نهایی و یا ترمیم معدل آماده کنید. باما همراه باشید.

درحال حاضر که تأثیر معدل قطعی است و اگر فارغ التحصیل هسیتد، حق دارید تا برای ترمیم معدل خود اقدام کنید. عزیزانی که در نظام قدیم، نظام سالی واحدی و شش سه سه فارغ التحصیل شده‌اند نیز باید  امتحانات کل پایه دوازهم و از کل کتاب را بدهند.

یک اشتباهی که به اصطلاح برای خیلی‌ها به وجود آمده است این است که اگر امتحان را در دی ماه بدهند، باید نصف کتاب یعنی ترم اول را بخوانند اما در واقع این امتحان جبرانی است و باید کل کتاب سال ۱۲ را مطالعه کنند. همچنین می‌توانند خرداد شرکت کنند و اگر قصد کنکور ۱۴۰۳ را شرکت کنند، می‌توانند برای شهریور نیز اقدام کنند اما ترمیم شهریور روی کنکور ۱۴۰۲ تأثیری ندارد.


چگونه برای امتحانات نهایی زمانبندی و برنامه ریزی کنیم؟

به طور کلی پیشنهاد می‌کنیم که ترمیم معدل را در دی ماه انجام دهید که برای تیر ۱۴۰۲ یا نوبت تیر ماه که مرحله دوم کنکور برگزار می‌شود نگرانی نداشته باشند و با خیال راحت برای کنکور نوبت دوم آماده شوند. از آنجایی که امتحانات ترمیم معدل خرداد در فرجه جمع‌ بندی کنکور تیر ۱۴۰۲ است، و تست زنی باید در اولویت باشد و این امر وقت گیر است، نباید بگذاریم امتحانات به خرداد برسد و وقت خود را برای تشریحی خواندن بگذارند.


نکته مهمی که در اینجا باید بدانید این است که نمی‌توانید امتحانات خود را در دو نوبت یعنی در و خرداد بدهید و فقط می‌توانید در یک نوبت از ترمیم معدل شرکت کنید.


همچنین اگر رشته کنکوری که شرکت می‌کنید با رشته‌ای در دبیرستان خوانده‌اید متفاوت باشد باید ترمیم معدل رشته‌ای که برای کنکور انتخاب کرده‌اید را شرکت کنید.

در امتحانات ترمیم معدل خیلی وسواسی نباشید

اگر نمره شما واقعاً خوب است، نباید وسواس به خرج دهید. به عنوان مثال نباید برای نمره ۱۹ خود ناراحت باشید و وقت خود را بگذارید تا مجدداً تمرین کنید. اما اگر از 18.5 کمتر باشد، می‌توانید برای ترمیم معدل اقدام کنید چرا که به دست آوردن نمره از امتحان نهایی قطعاً از تست‌های کنکور راحتتر است. همچنین رقابت برای بدست آوردن رتبه بسیار عالی در کنکور بر اساس درصد‌های کنکور است زیرا امتحان نهایی این دست از افراد اغلب خوب است و نگرانی از بابت این مسأله ندارند.

چگونه و چه زمانی تشریحی خوانی را شروع کنیم؟

اگر فقط چند درس شما مشکل دارد و می‌خواهید نمرات خود را تنها برای چند درس خوب کنید، نیازی نیست که روند کنکوری درس خواندن خود را برای آذر ماه مختل کنید، شاید نیاز باشد که کمی جا باز کنید و دو الی سه درس را که برای ترمیم انتخاب کرده‌اید را از آذر ماه شروع به تشریحی خوانی کنید. بازهم تأکید می‌کنم که نیازی نیست در روند تست زنی یا تحصیل کنکوری شما اختلالی ایجاد شود.

اگر می‌خواهید درس‌های زیادی را برای ترمیم معدل انتخاب کنید و بیشتر از هشت درس دارید، باید از آذر ماه شروع به تشریحی خوانی کنید. مخصوصاً برای درس‌هایی که حتی در تست زنی آن‌ها مشکل دارید، بهتر است به شدت تشریحی خوانی آن را جدی بگیرید و برای چند هفته باید روی آن کار کنید.

حواستان باشد در درس‌های واقعاً مشکل تست زنی دارید نباید بگذارید که نمره نهایی از دست شما برود و باید تلاش کنید تا نمره بالای ۱۸ بدست‌ آورید.

رعایت پایه ها و زنجیره مطالعاتی در امتحانات نهایی

نکته مهم دیگر زمان‌ بندی است. به عنوان مثال شخصی که تصمیم دارد عربی سال ۱۲ را ترمیم کند، باید بداند که این درس به پایه دو و یازده نیز مرتبط است و پیش نیاز دارد. اگر حتماً نیاز است که چنین دروسی ترمیم معدل شوند، باید یک فلش بک به عقب بزنیم و پایه‌ها پیش نیاز را مطالعه کنیم. پس باید برای ترمیم به شدت وقت بگذارید و تأثیر قطعی آن را از دست ندهید. مخصوصا که فقط یک بار فرصت ترمیم دارید و نسبت به کار تستی، کار راحت‌تری است. از طرفی برای دروسی که راحت هستند و نیازی به پیش نیاز ندارند، می‌توانید کار تستی را نیز انجام دهید. مخصوصاً که در زمان دی ماه، تمامی آزمون‌ های آزمایشی نیز استوپ هستند و درحال جمع‌ بندی‌ و مرور مباحث و دروس نیمسال اول کنکور هستند یک فرصت‌ ایده‌آل است.

اگر می‌خواهید ترمیم معدل را در خرداده ماه انجام دهید

اگر شرایط شما به گونه‌ای است که نمی‌توانید در دی ماه شرکت کنید و می‌خواهید در خرداد ترمیم معدل انجام دهید، توصیه ما این است که حتماً سعی کنند امتحانات جامع و جمع‌بندی کنکور و درس‌های اختصاصی را از اردیبهشت ماه آغاز کنند. یعنی از اول اردیبهشت ماه باید وقت بگذارند وتست‌های جامع کنکور بزنند چرا که از خرداد به خصوص آن‌هایی که نیاز به ترمیم تمام دروس دارند، وقت زیادی باید صرف کنند و زمان زیادی از آنان گرفته می‌شود.

متأسفانه اگر پیش از آن کار جمع‌بندی نیمسال دوم کنکور را به صورت تستی انجام نداده باشید، ممکن است هرکدام اثر آن یکی را خنثی کند. یعنی مطالعه تشریحی باعث افت وضعیت تست شما شود و یا مطالعه تستی نگذارد آن طور که مد نظر شما است در امتحانات نهایی نمره کسب کنید.

در مجموع اگر دیدید در زمان‌بندی مشکل دارید، به این توجه کنید که بهتر است ترمیم را در دی ماه و مطاله تستی کنکور را در خرداد ماه انجام دهید.

و درنهایت نیز استفاده از مشاور کنکور مناسب می‌تواند کمک زیادی برای شما باشد تا در کنار کار تستی، کار تشریحی را نیز به درستی انجام دهید.

ویدیوی توضیحات کامل تر استاد افشار پیرامون ترمیم و تاثیر معدل در کنکور1402 را در سایت اصلی ما به آدرس زیر ببینید :www.AlirezaAfshar.org

مرکز مشاوره تحصیلی علیرضا افشار
مشاوره تلفنی/حضوری کنکور (با شخص علیرضا افشار)
ارسال پیام در اپلیکشن ایتا

۰۹۳۵۸۹۶۰۵۰۳

مشاوره رایگان کنکور (عمومی)

برای نمایش این مطلب لطفا عضو شوید و در صورتی که قبلا عضو شدید از وارد شوید
عضویت در سایت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
مشاوره استاد علیرضا افشار چهارشنبه 16 آذر 1401 زمان : 10:52 نظرات (0)

تعداد صفحات : 123

درباره ما
Profile Pic
ثبت نام کنکور 1402 آغاز شد مشاوره خصوصی علیرضا افشار ۰۹۳۵۸۹۶۰۵۰۳ اولین سایت مشاوره ای حرفه ای در جهت گسترش عدالت آموزشی با ارائه جلسات آموزشی_مشاوره ای محتوا محور -کاملا رایگان و بدون تبلیغات؛ برای استفاده از همایش های انرژیک و مقالات آموزشی سایت از آرشیو 11 ساله کارگاه های استاد افشار دیدن فرمایید. _ مشاوره و برنامه ریزی تلفنی (تک جلسه،ماهیانه) ویژه ی کنکوریهای 140۳ و 1402 _ مشاوره تک جلسه حضوری (تهران و کرج) _ دعوت در همایش ها ، برنامه های آموزشگاه ها ، مدارس و ... جهت همانگی وقت تماس تلفنی و ثبت نام مشاوره ماهانه و همکاری در اجرای برنامه های آموزشی مدارس برترین مشاور پروازی کنکور ایران با بیشترین تعداد همایش ها و سمینارهای آموزشی در ۲۹ استان کشور منشی : واتساپ/ایتا 09358960503 www.alirezaafshar.org
اطلاعات کاربری
آرشیو
 • فروردين 1402
 • اسفند 1401
 • بهمن 1401
 • دی 1401
 • آذر 1401
 • آبان 1401
 • شهريور 1401
 • مرداد 1401
 • تير 1401
 • خرداد 1401
 • ارديبهشت 1401
 • فروردين 1401
 • اسفند 1400
 • بهمن 1400
 • دی 1400
 • آذر 1400
 • آبان 1400
 • مهر 1400
 • شهريور 1400
 • مرداد 1400
 • تير 1400
 • خرداد 1400
 • ارديبهشت 1400
 • فروردين 1400
 • اسفند 1399
 • بهمن 1399
 • دی 1399
 • آبان 1399
 • مهر 1399
 • شهريور 1399
 • مرداد 1399
 • تير 1399
 • خرداد 1399
 • ارديبهشت 1399
 • فروردين 1399
 • بهمن 1398
 • دی 1398
 • آذر 1398
 • مهر 1398
 • شهريور 1398
 • مرداد 1398
 • خرداد 1398
 • ارديبهشت 1398
 • فروردين 1398
 • اسفند 1397
 • ارديبهشت 1397
 • فروردين 1397
 • اسفند 1396
 • دی 1396
 • آذر 1396
 • مهر 1396
 • شهريور 1396
 • مرداد 1396
 • تير 1396
 • ارديبهشت 1396
 • اسفند 1395
 • آذر 1395
 • آبان 1395
 • مهر 1395
 • شهريور 1395
 • مرداد 1395
 • تير 1395
 • خرداد 1395
 • ارديبهشت 1395
 • فروردين 1395
 • اسفند 1394
 • بهمن 1394
 • دی 1394
 • آذر 1394
 • آبان 1394
 • مهر 1394
 • شهريور 1394
 • مرداد 1394
 • تير 1394
 • خرداد 1394
 • ارديبهشت 1394
 • فروردين 1394
 • اسفند 1393
 • بهمن 1393
 • دی 1393
 • آذر 1393
 • آبان 1393
 • مهر 1393
 • شهريور 1393
 • مرداد 1393
 • تير 1393
 • خرداد 1393
 • ارديبهشت 1393
 • فروردين 1393
 • اسفند 1392
 • بهمن 1392
 • دی 1392
 • آذر 1392
 • آبان 1392
 • مهر 1392
 • شهريور 1392
 • مرداد 1392
 • تير 1392
 • خرداد 1392
 • ارديبهشت 1392
 • فروردين 1392
 • اسفند 1391
 • بهمن 1391
 • دی 1391
 • آبان 1391
 • مهر 1391
 • شهريور 1391
 • مرداد 1391
 • تير 1391
 • خرداد 1391
 • ارديبهشت 1391
 • فروردين 1391
 • اسفند 1390
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 981
 • کل نظرات : 27216
 • افراد آنلاین : 17
 • تعداد اعضا : 11814
 • آی پی امروز : 96
 • آی پی دیروز : 401
 • بازدید امروز : 281
 • باردید دیروز : 2,284
 • گوگل امروز : 5
 • گوگل دیروز : 66
 • بازدید هفته : 5,073
 • بازدید ماه : 65,604
 • بازدید سال : 162,366
 • بازدید کلی : 13,796,450
 • حمایت از همایش ها

  برای تبادل لینک از

  انتهای صفحه و تبادل لینک

  هوشمند استفاده کنید و برای

  حمایت از مرکز مشاوره تحصیلی

  و استفاده هرچه بیشتر داوطلبان

  کنکور از کلاس های رایگان مشاور

  کنکور استاد علیرضا افشار،

  بنر ما را در سایت خود قرار دهید

  بنر 1 

  بنر 2 

  بنر 3


  بنرسایت مشاور کنکور 


  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  موبایل :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی :
   
  کد امنیتی
   
  بارگزاری مجدد