برنامه ریزی تلفنی کنکور۱۴۰1 .مشاوره تلفنی کنکور علیرضا افشار ـ مشاور تحصیلی استاد افشار.مشاور کنکور ۱۴۰۰


مقایسه منابع جمع بندی کنکور


سلام به همه بچه ها،اولیا محترم و همکاران عزیز؛آرزوی بهترین اوقات برای شما دارم و امیدوارم همه از صوت کارگاه قبلی سایت راجب روش های جمعبندی استفاده کرده باشین. خب بعد از مدت ها یک چرخی در بازار کتاب زدم تا ببینم در آستانه برگزاری فروشگاه بین المللی کتاب تهران (معادل نمایشگاه سابق) انتشارات ها چه کتاب هایی برای جمع بندی کنکوریهای عزیز 94 از تازه های نشر معرفی می کنند . بعد از چند ده دقیقه پرسه زدن و گیج شدن لا به لای کتاب های تست دوران دبستان و پایه های مختلفی که تجربه پنجم به بالاتر آنها را نداشتم و مشاهده رقابت داغ مولفان برای تشویق به تستی کار کردن دروس ساده سال های ابتدایی مدرسه به بهانه تیزهوشان و کوشا جان و ... به نقش محوری مادر عزیزم در گفتن دیکته شب و حل تمرین و رفع اشکال ریاضی و از مهمتر پشتیبانی همه جانبه از فعالیت های عملی و آزمایشگاهی مرتبط با کتاب علوم و پیک نوروزی و ... پی بردم  .


اما جدای از حاشیه های کودکی که جز جدایی ناپذیر علاقه مندی های من بوده و هست با پذیرش مسئولیت سنگین انتخاب و تصمیم گیری تهیه منابع پایان سال و به قول بچه ها سمت مرجع تقلید کنکوریها بودن، سعی کردم در نهایت با مقایسه و تهیه یک لیست خیال خودم و شما رو بابت صدها سوال مرتبط با منابع که چی بخریم و .... راحت کنم؛ اگرچه اگر خودم بجای تک تک داوطلبان کنکور بذارم نمی دونم چطوری بین این همه تبلیغات و تنوع به کسی اعتماد کنم و به یقین برسم که چی درسته ؟ ،کی راست میگه ؟ و بهترین کار کدوم هست ؟


جمع بندی انتشارات خوشخوان که برای دروس اختصاصی رشته ریاضی هست رو جالب ندیدم ؛ نقطه قوت کتاب های جمع بندی صفر تا صد کنکور درسنامه نکته وار و بدور از اضافه گویی بود ولی در عوض کار با آوردن تست های دانشگاه آزاد که ایده های آن جز برای تحمیل واحد پیشنیازی ریاضی سال آخر دبیرستان و 3 واحد هزینه اضافی طراحی میشد، خراب شد ؛ چون این ایده ها از سال 92 بعد از حذف کنکور آزاد کمتر قابل استفاده در کنکورهای سراسری است ؛ نکته دوم اشکال این مجموعه بیان بی شمار تست های دهه 70 بود که اون هم برای جمع بندی خیلی قدیمی شده و در مجموع نظر منو جلب نکرد .


کتاب های خط ویژه های گاج که متاسفانه برای رشته تجربی با نقص بزرگ نبود زیست و ریاضی تجربی بدجوری حال می گرفت اما در بقیه دروس به بروز رسانی کتاب تا کنکور 93 کارهای خوبی داشت , خط ویژه با بین بیان نکته وار درسنامه هایی روان تست های داخل و خارج کنکور و سنجش و تالیفی های بجا از محتوای کتاب درسی و تمرین ها منبع خوبی برای دوره در دروس تخصصی رشته ریاضی .

 البته عدم چاپ فیزیک هم مشکل دیگه خط ویژه ها بود .

نقطه قوت خط سفید و گل سرسبدش کتاب حل مساله شیمی هست که مرجع خیلی خوبی برای تمرین مسایل شیمی بچه های ریاضی و تجربی می تونه باشه .


جمع بندی انتشارات دریافت برای من یک سورپرایز داشت که هنوز در درس های اختصاصی رشته ریاضی و تجربی بجز بروز رسانی زیست شناسی دو جلدی و پرفروش علی محمد عمارلو ، دیگه در بقیه دروس زحمتی به خودش نداده بود و سوالات کنکور کتاب های جمع بندی نشر دریافت بروز شده کنکور 92 و 91 بود و حتی در جمع بندی دیفرانسیل رشته ریاضی بعد از فصل دنباله قسمت سری ها که الان خیلی وقته از کتاب حذف شده رو همچنان در خودش داشت و کلی هم براش داستان و درسنامه و تست آورده بود و این همون سیاست متاسفانه غلط اما سود آور خیلی از ناشران هست که میگن : یکبار خرج کن ، نویسنده بنویسه ، یک عمر طرح رو جلدش عوض کن و قیمت اش بر مبنای کاغذ کره ای وارداتی ببر بالا و بزن به جیب مبارک .

اما جدای از اختصاصی هایی که بجز زیست استاد عمارلو نظرم رو جلب نکرد در دروس عمومی دریافت بهتر کار کرده بود و منبع نسبتا خوبی برای دوره و مرور کنکوریها در هفته های آخر تدارک دیده بود .


کتاب های جمع بندی مهرماه همان انتشاراتی که در اواخر دهه 80 کم کم با همین کتاب های جمع بندی در 24 ساعت وارد عرصه رقابت با غول های بزرگ نشر آموزشی شد و ظرف مدت کوتاهی توانست جایگاه خودش پیدا کنه . مهر و ماه اگرچه کتاب های جامع یا مبحثی بدی رو هم برای طی سال چاپ نکرده ولی ثبات دپارتمان علمی نویسندگان این انتشارت ، بروز رسانی فوق العاده کتاب ها و همچنین تعهد به همه رشته های 3 گانه از جمله انشانی باعث شده تا کتاب های دوران جمع بندی مهر و ماه از فروش قابل توجهی برخوردار باشه و من هم از سبک کاری این مجموعه سپاسگذارم . از عربی خوبش گرفته تا تاریخ و جغرافیا انسانی ها کتاب های این مجموعه رو خوب می دونم و برای هر سه گروه نظری مهر و ماه گزینه خوبی برای انتخاب جمع بندی تک درس می بینم . سوالات داخل و خارج و قدری هم تالیفی و سنجش منبع استانداردی برای مرور سریع دروس گرد هم آورده و فقط کمبود فیزیک عالی مهر و ماه که مجزا از این سیستم شده یکم کمیاب هست .


به عنوان پیشنهادهای تک درس از منابع جمع بندی کتاب فیل شیمی مبتکران و چکیده زمین خیلی سبز و جمع بندی زیست تخته سیاه و هفت چیز فیزیک خیلی سبز خوب میبینم ؛ در


مجموعا" اگر بخوام نظر قعطی خودم راجب منابع جمع بندی داشته باشم :


برای زیست جمع بندی تخته سیاه یا دریافت .

شیمی ها فیل مبتکران + حل مسائل خط ویژه

فیزیک معجزه مهر و ماه ، بقیه دروس اختصاصی خط ویژه یا مهر و ماه (بنا به سلیقه فردی یا نظر اساتید)

زمین خیلی سبز

عربی مهر و ماه

زبان و ادبیات ها دریافت

دینی خط ویژه یا مهر و ماه

اختصاصی های رشته انسانی مهر و ماه* برای جمع بندی با آزمونهای جامع داخل و خارج کشور یا همون روش جمع بندی دسته دوم کنکوریهای ، دور دنیا در 4 ساعت گاج یا زرد کانون
(گاج پاسخنامه اش بهتره)


* طبق بحث های قبلی دسته سوم داوطلبان هم که به تازگی شرو به مطالعه کردن و مسلما جمع بندی بیشتر از دو یا سه هفته نخواهند داشت برای تثبیت مباحث مطالعه شده و فصول گزینشی می توانند از کتاب های کوچک سیمی 1+7 کنکور کانون استفاده کنن


پیشنهاد ویژه داوطلبان برتر درنمایشگاه کتاب شبیه ساز انتشارات همگامان و جامع تالیفی رزمندگان یا پکیج تست قرمز درصورتی که همه کنکورها داخل و خارج و جامع های سنجش کار کردین بگیرین ؛ + کیفیت سوالات جامع گام آخر گزینه دو هم بالاست،حتما سوالاتش بگیرین.اما در مورد لوح های فشرده جمع بندی کنکور و موسساتی که خود استاد کتاب جمع بندی هم در بازار داره ، مسلما روش کلی برمبنای تدریس همان کتاب خواهد بود و تهیه همان کتاب شاید خیلی اززان تر هم باشه .

بازهم تذکر که امیدوارم همواره توجه می کنید که منابع جمع بندی هیچ کدام جایگزین نخوانده ها و فصولی که تا حالا کاری براشون انجام ندادیم نیستند و در این مورد خاص زیاد به تبلیغات خیلی اغراق آمیز دایه های عزیزتر از مادر که میگن از الان از صفر بخوانی با فلان منابع ... آنقدر میزنی ،، توجه نکنید .

بخصوص بچه های ضعیف تر برای خرید طمع نکنند چون بیشتر از آن بازدهی که کار چنین موسساتی هرسال دارند ، در واقع برای سود بیشتر و فروش کل پکیج به دامن زدن و اضافه کردن مبحث جدید بدون حصول اطمینان به تسلط به روی بحث های قبلی اقدام می کنند و این باعث میشه تا کنکوریهای ضعیف از تثبیت همان حداقل فصل های خوانده شده و قابل جمع بندی هم باز بمانند .


یک حساب سرانگشتی میگه با وجود این همه موسسه ای که در کار فروش محصولات آموزشی هستند و تعداد بی شماری کلاس کنکور و سیستم های آزمونی و کتاب های ناشران متنوع مشاوران رنگ و وارنگ و ... که هر کدام خودشون صاحب سبک ، قول درصد بالا و تضمین قبولی می دانند و در کنار تراکنش مالی چند صد میلیاردی بازار کنکور و آموزش در ایران چرا همچنان میانگین درصدهای آزمون سراسری کنکور انقدر کمه ؟؟ !! و وقتی پیک سنجش چاپ آبان هرسال مطالعه می کنی ، به ناگهان شکه میشی که مگه میشه با این همه امکانات و هزینه و سخت افزار این نتایج بدست بیاد !!!

و اونجاست که به حرف من میرسی که همیشه میگم :


خودت شرط موفق شدن یا نشدنت هستی و این فقط خود تو هستی که با عملکردت ثابت می کنی رتبه میشی یا نه ؛ این وسط هیچ راه منحصر به فرد و میان بری وجود نداره .


نام بعضی از منابع جمع بندی که برده نشد احتمالا خیلی رو بورس نیست و یقین دارم با توضیحاتی که گفته شد و به علاوه مشورت با استاتید صاحب نظر می تونید کتاب جمع بندی تک درس خوبی داشته باشین . لازم به ذکر هست که خلاصه نویسی هایی خودت و اون دست نوشته و تحلیل آزمون هایی که خیلی تاکید کردیم در ماه های قبل حتی می تونه از هر کتاب خلاصه ای برات بهتر باشه .... البته اگر داری ...انشالله تا آخرین روز کنکور ۹۴به این جمله اعتقاد داریم

www.alirezael.irوقت مشاوره تلفنی تحصیلی (تک جلسه /ماهانه) جمع بندی کنکور 94 و شروع برای کنکور 95 ؛

ارسال پیامک به خط مستقیم استاد افشار : 09358960503

برای مشاهده کامل مقالات و فایل های صوتی مشاوره کنکور خصوصی مشاوره دکتر افشار لطفا" عضو شوید
براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !

مطالب مرتبط با مقایسه منابع جمع بندی کنکور:
ارسال دیدگاه جدید
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
نام: نرم افزار حسابداری
تاریخ: 5 سال پیش
ساعت:15:03
وب کاربر

من نیاز به یک مشاور تحصیلی خوب در شیراز دارم که هزینه اشون هم مناسب باشه...من باید امسال هر طور شده کنکور رتبه خوبی بگیرم..کمک کنید اطفا

پاسخ : سلام

اگر پسر هستید من بصورت همایش با دبیرستان غیر انتفاعی امام رضا (ع) منقه 1 شیراز همکاری میکنم و همکاران خوبی اونجا می شناسم

نام: نرم افزار دریافت و پرداخت
تاریخ: 5 سال پیش
ساعت:15:30
وب کاربر

سلام
مطالب سایت خیلی خوب هستند
ممنون

نام: محمد
تاریخ: 5 سال پیش
ساعت:16:07
وب کاربر

با سلام خدمت استاد.... طبق گفته شما واسه فیزیک رفتم معجزه کنکور گرفتم... خداوکیلی درسنامه های گاج ربطی ب این کتاب نداره... حالا اینا ب کنار...کتابی ک
بیاد تست ریاضی 92 از فصل ویژگیهای ماده غلط بزنه واقعا معجزه است!!!!

پاسخ : برای فیزیک دستمان برای جمع بندی باز نیست
اگر گاج چاپ کنه چیزی شاید از مهر و ماه هم بهتر باشه اونوقت
الان برای خیلی سبز چنگی به دل نمیزنه

نام: مریم
تاریخ: 5 سال پیش
ساعت:1:44
وب کاربر

سلام
اقای افشار این منابع برای کنکور ۹۵ رشته ریاضی هم خوب هستند یا خیر ؟
دیفرانسیل رو نمیدونم چی باید بگیرم
باتشکر

پاسخ : سلام
فعلا دست نگه دار شاید چیز بهتری رو نمایی بشه در نمایشگاه کتاب

نام: فاطم
تاریخ: 5 سال پیش
ساعت:8:09
وب کاربر

به نظر شما چطور برنامه ریزی کنم؟ چکار کنم ؟

پاسخ : ؟؟

نام: فاطمه
تاریخ: 5 سال پیش
ساعت:21:13
وب کاربر

فاصله م کم نیست یا زیاد نیست؟

پاسخ : حرکت کن
با رقیب و رفیق
عقب افتادگی ها و چی میشه و کجا میشه و ... کاری نداشته باش

نام: فاطمه
تاریخ: 5 سال پیش
ساعت:9:34
وب کاربر

سلام
من سال دومیه که کنکور میدم سال اول رتبه م 14000 شد و الان تو ازمونای کانون رتبه م حدود3500 رسیده تا الان تقریبا خوب درس خوندم مطالب نخونده خیلی زیادی هم ندارم هدفم دندان پزشکی یا پزشکی اصفهان بود اما احساس میکنم از هدفم خیلی دورم به نظر شما توی فرصت باقیمونده من چقدر میتونم تو رتبه م پیشرفت کنم؟
یا اگه نمیتونین جواب این سوالو دقیق بدین لطفا بهم بگین تا الان موردی مثل من داشتین اما رتبه زیر هزار شده باشه؟

پاسخ : سلام
فاصله شما با ایده آلت کم نیست
اگر فقط خیلی خیلی حرفه ای کار کنی و دل بدی می تونی امیدوار باشی بهش میرسی

نام: مینا
تاریخ: 5 سال پیش
ساعت:10:09
وب کاربر

سلام
آیا این منابع برای کنکور 95 هم بهترین هستند؟
مهرو ماه دو کتاب برای جمع بندی داره ،جمع بندی مهر و ماه که یک کتاب خاکستری هست و جمع بندی در 24 ساعت یا همون کتاب سیب ..کدومش مد نظرتون هست؟

نام: پیمان
تاریخ: 6 سال پیش
ساعت:10:37
وب کاربر

سلام خسته نباشید اقای دکتر. آیا میتونم ک طی سال خلاصه نویسی انجام ندم و از کتاب های جمع بندی استفاده کنم؟

پاسخ : سلام
بله
اما ارزش خلاصه های خودت ی چیز دیگه است

نام: مهدی
تاریخ: 6 سال پیش
ساعت:14:01
وب کاربر

اقای دکتر افشار یک راهنمایی من رفتم توسایت گلینا عضو شدم بعد زنگ زدن بعد گفتن مشاوران رتهبرتر هستیم با کلی تبلیغات که مشاور خصوصیت می شوم هرهفته چک می کنم جزوه دست نویس میدم وگفتن محصوالات کنکور اسان است بگیرید فقط یک سوال محصولات کنکور اسان است بدرد می خورد یا تبلیغات است واگر می شود در مورد دی ویدی های مسعودی هم نظر دهید تا اگاه شوم چون بعضی ها می گویند dvd مسعودی خوب است لطفا کمک کنید

پاسخ : سلام . ترجیح میدم وارد این مقوله های انحرافی نشم
البته فیزیک این شخص بازم خوبه ولی کل مجموعه خیر
همه موسسات چند استاد خوب دارن و سی دی های اونو برجسته می کنن و تحت لقای اون بقیه رو هم میخوان بفروشن . خودت باید تحقیق از جای درست و بی طرف کنی تا انتخاب کنی
و نه پشت تلفن با مشاور همون موسسه حرف بزنی تا در نهایت مشتری خودشان بکنه شمارو ....