برنامه ریزی تلفنی کنکور۱۴۰1 .مشاوره تلفنی کنکور علیرضا افشار ـ مشاور تحصیلی استاد افشار.مشاور کنکور ۱۴۰۰


برای کنکور دوباره دست به کار شو !


نگاهم که به تقویم میفته نا خوداگاه اشک تو چشمام جمع میشه ؛ نمیدونم واقعا به کی بدهکارم ! به پدرم که با اون تاکسی قراضه تو خیابون های تهران گز میکنه واسه چندرغاز پول ، یا مادرم که همیشه سر نمازش دعا واسه عاقبت به خیر شدن من و داداش کوچولوم میکنه و از همه مهمتر خدایی که معلوم نیست چرا منو با هزار امید و آرزو آفریده و الان شاید خودش هم از اینکار راضی نیست ؛ و شادی حتی بدهکار خودم ...

حس عجیبی دارم ، حس نشستن دوباره در کافی نتی که پارسال همین موقع ها برای ثبت نام کنکور 93 داشتم ، البته فرقش اینه که امسال کنکور از 19 بهمن هست ولی برای من هفته سوم آذر تداعی کننده همه اون خاطره هاست . کی باورش میشد ،، من با کلی سابقه خوب و درخشان کارم به اینجا برسه .. کارم به اینجا بکشه و درجا متوقف بشم ؛ واقعا زجر اوره که نه مثل بقیه عشق و صفا کردم و نه مث بچه آدم نشستم کنج خونه درس هام بخونم ... تهش  که چی ...

خیلی تنها شدم ، خیلی زیاد ... فقط هستم چون زنده ام ... این زندگی رو نمیخوام ، زندگی که حتی پشه ها هم اطراف من رو منطقه پرواز ممنوع کردند ، زندگی که از اول صبح با صدای جارو کشیدن مامور شهرداری در کوچه مون شروع میشه و میگه از الان دیگه خیلی دیره .. همه برگ های درخت ها ریخته ، یعنی پائیز هم داره تموم میشه ، کاش میشد تابستون بود ، کاش میشد هنوز هم از پنجره اتاق چهار تا دونه برگ سبز دید و جون گرفت ؛ آه ... مم م .

خودم گم کردم ... خیلی بدجور ، نمیشه دیگه راجبش با کسی حرف زد و باید همش صورتک لبخند تصنعی رو برای عدم کنجکاوی دیگران به همراه داشت ؛ والا نمیدونم واقعا قیافه کنکوری ها به دکتر توکلی چقدر شباهت داره که هرکسی مارو می بینه میگه چه خبر از کنکور ...اما به یاد جمله ای از استاد افشار افتادم که می گفتن : " باید اول گم بشی تا بتونی خودت پیدا کنی ؛ پیدا شدن معنایی نداره ، مگر اینکه قبلش گمراهی در کار باشه . "

انسان برای آموزش دیدن و آموختن پا به این دنیا گذاشته و از اول بسم الله اگرچه خیلی چیزها سر جای خودش هست ولی اون به قوانین جهان خلقت پیرامون خودش پی نبرده ، اما کم کم می بینه ، تجربه کسب می کنه ، یاد میگیره و در نهایت خودی نشون میده و دیده میشه .

اینکه کسی بخواد درست از غلط تشخیص بده عالیه ولی اینکه تصورش این باشه از اول باید درست جلوی پاهاش قرار بگیره و خیلی بی زحمت و بدون امتحان خودش در صراط مستقیم ببینه و یکه تازی کنه خیلی فکر اشتباهی هست . پس در یک جمله باید خاک جاده رو خورد تا راننده شد ؛ بزرگترین و موفق ترین انسان ها هم دوران نقاهت و حالت گذار خاص خودشون داشتن ، یعنی همون وقتی که خبری از شکوفایی استعدادها و پیشرفت شون نبوده و یا حتی در مسیری اشتباه گام برداشتن و گم شدن .. !!

ولی گم شدن جا ، متوقف شدن کجا ؟؟ !!!

اینکه بخاطر حرف های مایوس کننده عده ای بخوایم دست از تلاش بکشیم ، یعنی اینکه کنترل از راه دوری داریم که مثل یک اسباب بازی آماده فرمان برداری از دیگران هست .

اینکه بخوایم مثل خیلی ها روی آدم تنبل قبلی حساب باز کنیم ، خب معلومه استرس میگیریم که نکنه نشه .


 اینکه نخوایم مثل خیلی ها بخاطر وسوسه های موجود ، مسیر مون منحرف کنیم خیلی هنره !هیچ شکی تو این قضیه نیست که الان 22 آذر هست (شنبه مصادف اربعین امام حسین (ع)) ، میدونم که بعبارت ماشین حسابی خیلی هاتون الان 5 ماه و بیست و چند روز و چند ساعت داره از روز شمار کنکور 94 میگذره و هنوزم که هنوزه به اون ثباتی که مد نظرت هست نرسیدی ؛ اما منه افشار از کودکی با تاریخ و زمان مشکل داشتم و دارم . همیشه این سوال در ذهنم هست که اگر امروز شنبه هست ، از کجا می دانم که حتما" شنبه هست ؟ من که از ابتدای خلقت نبودم که مطمئن باشم ! شاید تو هم مثل من قبول داری که حتی تاریخ نگاری بشر هم با فراز و نشیب های مرگ مورخان یا عدم کتابت ، جنگ ها و بارها از بین رفتن اسناد تاریخی و نسخ خطی همچین منبع قابل استنادی نیست .

پس حالا نمیشه مثلا این 5 ماه و بیست و چند روز رو بشر اشتباه حساب کرده باشه و الان و امروز باشه شنبه ... 1 تیر و همه چیز ایده آل و از صفر ....

ی قدری فکر کن ... آرمانی بنظر میرسه ؛ مگه نه ؟

تاریخ و ساعت و تقویم ، فقط توافقی هست ، بین انسان ها و طبیعت فقط به چرخش زمین به دور خورشید و شب و روز و فصل ها معتقد هست و تقویم ما آدم ها برایش هیچ اهمیتی ندارد . حتی این مثال در مورد تاریخ تولد هم صادق هست ، مثلا کسی که 21 آذر سال 1392 به دنیا آمده آیا واقعا الان یکسال دارد ؟ اگرچه ما عادت داریم  نقطه شروع عمر رو از تاریخ تولد فرد اندازه بگیریم ، و هرسال در فلان روز خاص برایش تولد بگیریم ؛ اما جالب اینه که قبل از نقطه صفر شناسنامه ای ، تک تک ما در دوران جنینی 9 ماه پر فرتز و نشیب در رحم مادر زندگی کردیم و قبل از آن هم تک تک سلول های سازنده ما در بدن اجداد و نیاکان ما وجود داشته و این یعنی ما زنده بودیم . !!

مهم نیست که امروز دقیقا چه روزی از خلقت جهان و کدامین لحظه از تولد توست و چقدر از کنکور گذشته و خیلی از آمار و تاریخ های ساختگی دیگه ... مهم اینه که اگر همین امروز با تلاش وقفه ناپذیر و با بیدار خوابی ها پشت سر گذاشتی و یک روز معرکه و بیست برای خودت ساختی ، برنده ای و شایسته تحسین و تبریک هستی . هیچ چیز مطلق نیست ،، تو هم نسبی به محیط پیرامونت نگاه کن و کوچکترین نشونه های مثبت بگیر و ازشون بزرگترین تغییرات بساز ....

مشاور تلفنی کنکور استادافشار

مثل این ماهی ها فقط ی ذره زاویه دیدت تغییر بدی و ببین که میشه از این ناب هم فرصت هم استفاده کرد ... میشه تو روزهای بارونی هم خورشید تابان دید و از نگاه کردن به رنگین کمون موفقیتت لذت ببری .

 

کمتر آدمی میشه پیدا کرد که به جای غذای مرتب و منظم ، دلش بخواد که یک نفر دیگه غذا را بجود و آماده بلعیدن کند و بعد به او تحویل دهد تا راحت و بدون زحمت ببلعد . اما نمیدونم چرا بیشتر آدم ها دلشون میخواد برای رسیدن به " موفقیت " و بخصوص در زمینه کنکور یک نفر راه را تا آخر برود و برای آنها مثل غذای جویده شده در عرض چند جمله موفقیت را برایشان ارائه دهد و آنها هم به موفقیتی بزرگ نائل بشن . شاید برای همین هست که کتاب ها ، سایت ها ، برنامه ها تلویزیونی و جزوات و ... در نقش کاتالیزگر زیاد این روزها تبلیغ میشن و این همون جاست که اسمش میذارم حلقه گمشده موفقیت در کنکور که صد در صد خودت هستی و خودت.لینک تماشای ویدئو انگیزشی جذابدانش آموزان کارگاه های مشاوره ای و کنکوری های 94 به علت تنگی وقت و کثرت مشاوره های خصوصی و دیگر برنامه های مشاوره ای خواهشمندم فقط در قسمت نظرات سایت سوالات تون بپرسین و از تماس و ارسال پیامک خوددادری کنید ؛ خوشحال میشم که بتونم به اینجا برای همه به سوالات مشابه شما پاسخ بدم و یا در صورت نیاز شما و وقت بنده بصورت تلفنی و مفصل در مورد مشکلات و سوالات شما را مشاوره کنم .

 ارسال پیامک "وقت مشاوره" به خط خودم (09358960503) = تعیین وقت 30 دقیقه مشاوره تلفنی هزینه 25 هزار تومان


برای مشاهده کامل مقالات و فایل های صوتی مشاوره کنکور خصوصی مشاوره دکتر افشار لطفا" عضو شوید
براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !

مطالب مرتبط با برای کنکور دوباره دست به کار شو !:
ارسال دیدگاه جدید
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
نام: lightning
تاریخ: 6 سال پیش
ساعت:16:38
وب کاربر

آقای افشار فیزیک آینده ی خوبی نداره؟ کسی که دکترای فیزیک داشته باشه چیکاره میشه؟ میتونه استاد دانشگاه بشه؟ شیمی چطور؟ من خیلی به فیزیک علاقه دارم. به نظر شما علاقه مهمتره یا بازارکار؟ اگه یک نفر به فیزیک خیلی علاقه داشته باشه بازم بهتره بره پزشکی؟
خوااااااااااااااهش میکنم جواب سوالامو بدین هرچند کوتاه.
دارم دیوونه میشم بس که به این موضوع فکر کردم. دکتر خواهش میکنم جواب بدین. منتظرم........

پاسخ : از هر رشته ای میشه به کرسی استادی رسید
دکترا بگیر ، کار پژوهشی انجام بده
برای جب هیات علمی الان خیلی کسری هم داریم

همشه علاقه مهمتر هست و همین علاقه پول و بازار کارم به دنبالش هست . اما بیشتر تحقیق کن و با تست های استاندارد شخصیتی و علمی ببین واقعا استعدادم داری

نام: lightning
تاریخ: 6 سال پیش
ساعت:12:06
وب کاربر

سلام آقای دکتر شما برنامه ی تلوزیونی هم دارید؟ اگه آره چه شبکه ای و چندشنبه ها و ساعت چند؟

پاسخ : خیر

نام: lightning
تاریخ: 6 سال پیش
ساعت:22:38
وب کاربر

سلام شرمنده که مزاحم میشم همش آقای دکتر.
میشه قسمت های مهم درس زمین شناسی رو از روی کتاب های سوم و چهارم چاپ جدید بگید؟ تو کلیپ صوتی برنامه ریزی از صفر گفتید ولی فکر میکنم صفحاتی که گفتید مربوط به کتب چاپ قدیم بود. خیلی ممنون.....شکلک

پاسخ : مباحث مرتبط با سنگ و کانی و صفحات و زلزله از روی کم حجم یا چکیده خیلی سبز بخوان فقط
حداقل 40 میزنی

نام: lightning
تاریخ: 6 سال پیش
ساعت:15:43
وب کاربر

نه دکتر تو زیرگروه ۴ تجربی رشته ی فیزیک هم هست. خدا رو شکر فکر کردم دانشگاه شریف تجربی نمیگیره. یا علی...

پاسخ : فیزیک شاخه های مختلفی داره

نام: lightning
تاریخ: 6 سال پیش
ساعت:15:03
وب کاربر

آقای افشار ببخشید من درست متوجه نشدم.
دانشگاه صنعتی شریف تهران رشته ی فیزیک نداره یا از رشته ی تجربی نمیشه رفت یا درصد ها و معدلم پایینه؟

پاسخ : تجربی باید کنکور ریاضی بده تا بتونه فیزیک انتخاب کنه

نام: lightning
تاریخ: 6 سال پیش
ساعت:11:50
وب کاربر

سلام دکتر.
میشه از رشته ی تجربی رشته ی فیزیکو از دانشگاه صنعتی شریف تهران انتخاب کرد؟ به عبارتی دانشگاه صنعتی شریف تهران رشته ی فیزیک داره؟ و اگه داره دانش آموزی رو که کنکور تجربی داده پذیرش میکنه؟ با فرض این که این دانش آموز تجربی میانگین درصد های عمومیش ۶۰ درصد و میانگین درصد های ریاضی و فیزیکش ۸۰ درصد و درصد های شیمی و زیست و زمینش به ترتیب حدود ۴۰، ۳۰ و ۶۰ درصد باشه. با معدل کتبی حدود ۱۸.

پاسخ : سلام
خیر

نام: محمد
تاریخ: 6 سال پیش
ساعت:20:05
وب کاربر

سلاااااااااااام. بعد از دو ماه دوباره اومدم سایتتون . خدایااااااااااا. این دکتر افشار ما رو هر جا که هست سالم و سلامت نگهش دار تا به ما برای درس خوندن روحیه بده . با این که تهش چی میشه دیگه کار ندارم چون تهش واسه کسایی خوبه که ادمیت رو به خوبی اجرا کردن یعنی اشتباهاتشونو تکرا نکردن نه واسه منی که ...

اقای دکتر یه سوال دارم که اگه بهش جواب بدین خیلی خیلی خوشحال میشم . میدونم شاید سوالم مسخره باشه ولی خوب ...
اقای دکتر من رشته ی تجربی هستم و معدل کتبی سال سومم هم 17.66 هستش (منطقه 3). نمیگم که معجزه میخوام که زیر هزار بیارم . ولی دلم میخواد تقریبا 2500 بیارم . یه دانش اموز سطح متوسط هستم .

اگه براتون ممکنه جواب بدین . به خدا خیلی خوشحال میشم
شکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلک

پاسخ : سلام
ممنون
کارت خوب اجام بدی
از عید نهایت استفاده ببری
موفقیت انقدرها هم دور از انتظار نیست

نام: ramyar
تاریخ: 7 سال پیش
ساعت:2:32
وب کاربر

سلام استاد افشار خسته نباشید.......راستش من فقط خواستم یه تشکر کوچیکی از شما بکنم......من فایل های صوتی شمارو گوش دادم...واسه من که تو یه شهر دورافتاده زندگی میکنم خیلی عالیه....خیلی روم تاثیر داشت.............اصلا وقتی صداتونو میشنوم انرژی میگیرم.
ارزومه همیشه سربلند باشید

پاسخ : شکلک

نام:
تاریخ: 7 سال پیش
ساعت:22:35
وب کاربر

! سلام آقای افشار ببخشید یه سوالی ذهن منو مشغول کرده چند وقتی:-\ این اول کتاب مبتکران نوشته که 14تا سوال محاسباتیه ینی اگه 14تا محاسباتیو جواب ندیم میشه شیمیو 50زد؟؟!!!

پاسخ : سلام
بله ولی خب محاسباتی هایی داریم که خیلی ساده تر و کم دردسر تر از تحلیلی ها باشن

نام: راضیه کرامت
تاریخ: 7 سال پیش
ساعت:15:55
وب کاربر

استاد متنی که گفتید که یکی از بچه های انجمن کپی کنه ...رو کپی کردم گذاشتم تو قسمت انگیزشی...

پاسخ : شکلک