loading...

مشاور کنکور ۱۴۰۲ _ برنامه ریزی علیرضا افشار حضوری و غیر حضوری

بازدید : 583

در مورد مطالعه در عید نوروز نمیشود به همه کنکوری ها یک توصیه کلی کرد، سطح داوطلبان با یکدیگر متفاوت است برخی شروع صفر هستند و یا مباحث زیادی را مطالعه نکرده اند و از طرفی بخش دیگری از داوطلبان بخش عمده ای از مطالب را مطالعه کرده اند.

پس برای اینکه بگوییم چه دواطلبی باید چه مباحثی را مطالعه کند باید ابتدا سطح درسی او بررسی شود و سپس پاسخ بهتری به این سوال بدهیم.

دوره و مرور مباحث کنکور در عید نوروز

به داوطلبی که به تازگی شروع کرده است و حساسیت های خاص خودش را دارد میتوان گفت که در عید دوره  و مرور کن؟ قطعا نه، چون اولویت این داوطلب با پیشروی مباحث است و باید دوره و مرور خود را به روش های زیر انجام دهد:

 • تست زنی به خصوص تست پوششی
 • کوئیز گرفتن از مباحث خوانده شده
 • مرور سریع مطالب روزهای گذشته

اما داوطلبانی که مباحث خوانده ی قبلی را مسلط نیستند میتوانند در عید بخش زیادی از وقت خود را به تثبیت مطالب قبلی بپردازند و پیشروی کمتری داشته باشند.

مطالب پایه کنکور حتما باید در عید نوروز مطالعه شود؟

جواب این سوال کاملا بستگی به سطح درسی  و شرایط برنامه ریزی آزمون های شما دارد، مثلا کسی که دروس پایه را کامل جمع کرده و مسلط است چرا باید دوباره در عید به مرور مباحث پایه بپردازد؟ بهتر اس ت مطالب سال دوازدهم را پیشروی کند.

یا مثلا فردی که کم تسلطی های بیشتری در دروس پایه دارد میتواند عید نوروز به تثبیت مطالب پایه بپردازد، برخی از داوطلبان دیگر نیز با آزمون های آزمایشی خود پیش رفته اند و آزمون در عید نوروز عید را جمع میکند، که این دسته از داوطلبان هم بهتر است همچنان با برنامه ی آزمون خود پیش بروند و اگر وقت اضافه آوردند پیشروی کنند.

نکته مهم: حتما نباید دوره و مرور در 15 روز عید جمع شود اگر چند روز از اسفند و فروردین هم به این 15 روز اضافه شد مشکلی ندارد، چیزی که بیشتر اهمیت دارد کیفیت کار است.

اهمیت شخصی سازی برنامه در عید نوروز

اهمیت شخصی سازی برنامه کنکور در عید نوروز بیشتر از هر زمان دیگه ای هست، باید لیستی از مباحث خوانده شده، مسلط، کم تسلط و نخوانده داشته باشید و اولویت خود را به مباحث کم تسلط بدهید تا پیشرفت کنید.

بارها به این نکته اشاره کرده ایم که تا به مبحثی مسلط نباشید نمیتوانید سوالات کنکور آن مبث را پاسخ دهید، پس برای مثال رسید به تسلط در 60 درصد مباحث خیلی بهتر از خواندن کم تسلط همه ی مباحث است.

بهترین منابع برای خواندن مباحث و دوره و مرور در عید

در عید نوروز بهتر است دوره و مرور و خواندن مباحث جدید را با تست زنی اصولی انجام دهید بهترین منابع جمعبندی کنکور برای عید نوروز شامل موارد زیر میشود:

 • مررور با تست های تکراری
 • تست های علامت دار
 • تست هایی که در آزمون به آن غلط پاسخ دادید
 • تست های آرشیوی آزمون های آزمایشی
 • منبع دوم قویتر برای کسانی که منبع اول را تمام کرده اند

اولویت مباحث در عید نوروز به چه صورت است؟

بهتر است در عید نوروز مباحث تحلیلی تر مثل ریاضیات، فیزیک، زیست شناسی و یا عربی رشته انسانی مطالعه شود تا دروس توصیفی تر و راحت چون روش مطالعه دروس تحلیلی معمولا بیشتر نیاز به وقت گذاشتن دارد.

مباحث مشکل دار و سخت برای شخص شما هم برای مطالعه در عید مناسب است چون نه به مدرسه میروید نه معمولا کلاس خاصی دارید، برنامه های آزمون های آزمایشی نیست بیشتر دوره و مرور است پس زمان بسیار پراهمیت و طلایی است.

استراحت سال دوازدهمی ها و یازدهمی ها در سال کنکور

یازدهمی ها بهتر است که شرایط عید یک کنکوری را برای خود شبیه سازی کنند که آمادگی کافی برای عید سال بعد را داشته باشند و بتوانند از عید سال کنکور راحت تر بگذرند.

همینطور یک کنکوری بهتر است در عید نوروز دو یا نهایتا سه نصفه روز را به استراحت بپردازد با انگیزه و امید بالا به مطالعه بپردازید و فکر کنید که غروب سیزده بدر است و اگر درس نخوانده باشید چه حسرتی خواهید خورد و آروز میکنید که به اوایل عید برگردید.

با توجه به همزمانی عید و ماه رمضان توصیه میکنم حتما از مطلب بهترین برنامه ریزی با تداخل عید نوروز و ماه رمضان نیز دیدن کنید.

ویدیو توضیحات تکمیلی استاد افشار در مورد برنامه ریزی مباحثی که باید در عید بخوانیم را در سایت اصلی ما به آدرس زیر ببینید :www.AlirezaAfshar.org

مطالب مرتبط با عید نوروز

حتما باید درس ها را در عید نوروز تمام کنیم؟

بهترین برنامه ریزی با تداخل عید نوروز و ماه رمضان

استراحت مناسب کنکوری ها در ایام عید نوروز

مرکز مشاوره تحصیلی علیرضا افشار
مشاوره تلفنی/حضوری کنکور (با شخص علیرضا افشار)
تماس تلفنی هر روز 9 الی 13 و 16 الی 20
ارسال پیام 24 ساعته در اپلیکشن تلگرام/ایتا

۰۹۳۵۸۹۶۰۵۰۳

مشاوره رایگان کنکور (عمومی)

برای نمایش این مطلب لطفا عضو شوید و در صورتی که قبلا عضو شدید از وارد شوید
عضویت در سایت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
مشاوره استاد علیرضا افشار سه شنبه 01 فروردین 1402 زمان : 14:16 نظرات (0)
بازدید : 569

همانطور که میدانید امسال ماه رمضون با عید نوروز همزمان شده ضمن تبریک پیشاپیش سال نو را خدمت همه عزیزان در مرکز مشاوره تحصیلی علیرضا افشار آروزو میکنیم سال خوبی سرشار از سلامتی و موفقیت داشته باشید اهمیت بیشتر از قبل عید نوروز امسال این است که از روز سوم فروردین ماه رمضان آغاز میشود کنکوری ها در کنار تعطیلات طلایی عید نوروز که یک فرصت و یک پروسه زمانی پر اهمیت است باید به فکر مراسمات مذهبی و خانواگی نیز باشند.

کنکوری ها باید در ماه رمضان روزه بگیرند یا نه؟

اولین سوال این است که در ماه رمضان سال کنکور روزه بگیریم یا نه؟ بهترین روش مطالعه رمضان چیست؟ اگر روزه بگیریم چه شکلی میتوانیم برنامه بریزیم که نهایت استفاده از زمان را داشته باشیم در مورد اینکه روزه بگیریم یا نه بستگی دارد به سابقه ی سالهای قبلتر شما، به این علت که امسال با اختلاف البته اندک مثل سالهای قبل هست و تنها حدود ده روزی جابه جا میشود ولی به طور متوسط به 2 3 سال اخیر مشابه است، اگر سال قبل روزه میگرفتید و مشکلی نداشتید و راحت بودید امسال هم فرق چندانی ندارد و حتی ممکن است راحت تر باشد. و طبق گزارشات هواشناسی هوا نیز در فرودین حتی در جنوبی ترین مناطق ایران نیز غیرقابل تحمل نخواهد بود.

ساعت مطالعه در عید نوروز و ماه رمضان باید به چه صورت باشد؟

سال هایی وجود داشت که ماه رمضان چسبیده بود و همین باعث میشد که بخاطر ممکن نبودن تغییر ساعت خواب در سال کنکور و فاصله زمانی 30 روزه تا کنکور توصیه اکید میشد که بعد از سحر بیدار بمانید و درس خواندن کنکور در ماه رمضان را ادامه دهید، آزمون جامع بزنید و یا کارهای درسی دیگر خود را انجام دهید.

یعنی در شرایط سالهای قبل بهتر بود تراکم اصلی بعد سحر مطالعه شود گفت در ساعت پنج و نیم صبح شروع شود اما امسال ممکن است کمی متفاوت باشد.چون علاوه بر مساله روزه داری خانواده نیز معمولا تعطیل هستند و سر کار نمیروند و شب نشینی های بعد از افطار هم از طرف دیگر باعث میشود ساعت خواب خانواده ها تغییر کند.

مشکل مکان مطالعه در عید نوروز

در ایام عید نوروز ممکن است به علت تغییر ساعت خواب خانواده، مهمانی ها و شب نشینی ها و همچنین تعطیلی کتابخانه ها و پانسیون های مطالعاتی چالش های زیادی برای مکان مطالعه کنکوری ها پیش بیاید.

پس باید از حداقل فرصت ها بهترین استفاده ها را کرد تا مسیر کنکوری خود عقب نمانیم و بتوانیم نتیجه ی دلخواه را بگیریم، اولویت شما درس خواندن در هر ساعتی از روز و شب است که راحتید و شرایطش را دارید، میزان و کیفیت درس خواندن مهم تر از چگونگی آن است.

شب بیداری یا سحر خیزی در عید نوروز و ماه رمضان کدام بهتر است؟

اگر عادت سحرخیزی دارید بهتر است این عادت را تغییر ندهید اما اگر سحرخیز نیستید و با شب درس خواندن نیز مشکلی ندارید میتوانید درس خواندن را به شب تا ظهر موکول کنید و ظهر بخوابید تا افطار.

خداروشکر که از هفته اول اردیبهشت که ماه رمضان تمام میشود تا روز کنکور زمان مناسبی باقی میماند که بتوانید مجدد خواب خود را تنظیم کنید.

حداقل ساعت مطالعه در عید نوروز و روزه داران

توقع من از ساعت مطالعه یک کنکوری موفق 12 ساعت برای غیر روزه داران و 10 ساعت برای روزه داران است تا بتوان به نتیجه ی دلخواهی که میخواهد برسید.

نکته ای که باید خیلی به آن توجه کنید این است که استراحت و اهمیت دادن به دورهمی ها و سریال ها در سال کنکور گول زننده و وسوسه کننده است بهتر از با مدیریت درست به جایی نرسید که کنترل برنامه ریزی روزانه خود را از دست بدهید.

ویدیو توضیحات تکمیلی استاد افشار در مورد برنامه ریزی عید و ماه رمضان در سال کنکور را در سایت اصلی ما به آدرس زیر ببینید :www.AlirezaAfshar.org

مطالب مرتبط با عید نوروز

حتما باید درس ها را در عید نوروز تمام کنیم؟

استراحت مناسب کنکوری ها در ایام عید نوروز

مرکز مشاوره تحصیلی علیرضا افشار
مشاوره تلفنی/حضوری کنکور (با شخص علیرضا افشار)
تماس تلفنی هر روز 9 الی 13 و 16 الی 20
ارسال پیام 24 ساعته در اپلیکشن تلگرام/ایتا

۰۹۳۵۸۹۶۰۵۰۳

مشاوره رایگان کنکور (عمومی)

برای نمایش این مطلب لطفا عضو شوید و در صورتی که قبلا عضو شدید از وارد شوید
عضویت در سایت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
مشاوره استاد علیرضا افشار یکشنبه 28 اسفند 1401 زمان : 7:32 نظرات (0)
بازدید : 661

اگر در پایه دهم و یازدهم تحصیل می‌کنید، باید به وضعیت تحصیلی خود توجه ویژه‌ای داشته باشید. چیزی که امروزه شما با آن درگیر هستید یک پشتوانه‌سازی مناسب برای کسب رتبه خوب در سال کنکور است. بسیاری ازافرادی که کنکور دارند روند تحصیل برای کنکور را به سال دوازدهم و اکثر دربهترین شرایط از تیر ماه سال دوازدهم آغاز می‌کنند. اما اینکه شما تصمیم گرفته‌اید از یک پایه کمتری شروع به مطالعه‌ی پشتوانه‌ سازی بکنید بسیار خوب است. در این مسیر نیز باید خودتان پیش قدم شوید و تلاش کنید.

توصیه‌های کنکوری برای پایه‌های قبل از دوازدهم

شروع کنکور از این سال به این معنی نیست شروع به رفتن به کلاس‌های کنکور کنید و روزانه ساعات خیلی زیادی درس بخوانید بلکه همین که بتوانید عادات خوب را دار خود پرورش دهید بسیار اقدام شایسته‌ای انجام داده‌اید. در واقع این عادت‌های خوب است که به شما کمک می‌کند سال دیگر آمادگی کار کنکور را داشته باشید.

بسیاری از افرادی که از سال دهم تلاش می‌کنند می‌توانند به معدل خوبی حتی بالای نوزده بسند. با این وجود بسیاری از افراد که معدل خوبی در امتحانات نهایی دارند نمی‌توانند در کنکور هم رتبه خوبی کسب کنند. علت آن این است که نیاز به تلاش بیشتری دارد و کار سخت‌تر است. در واقع بسیاری از شما دانش‌آموزان خوبی هستید اما کنکوری‌های خوبی نیستید و این عادات را می‌توانید از امروز در خود ایجاد کنید که در حجم کنکور ظاهر شوید.

در واقع ساختار امتحانات نهایی با ساختار کنکور بسیار متفاوت است. شما در امتحانات نهایی به اندازه دانسته‌های خود مینویسید اما در کنکور از بین پاسخ‌هایی که دارد از شما می‌پرسد و بدون جواب درست نمره‌ای دریافت نخواهید کرد.

اصلی‌ترین کار در جهت ایجاد عادات خوب این است که برای امتحانات مدرسه دقت کنید. مثلاً اگر نیم نمره غلط داشتید بیایید خانه و بررسی کنید کجا اشتباه انجام داده‌اید، در خانه وقت صرف کنید و جایی که ایراد دارید را رفع کنید. در واقع امتحانات نقاط ضعف تحصیلی شما را به خوبی نشان می‌دهند. به جای اینکه بیخیال این بخش‌ها شوید باید روی آن‌ها زوم کنید تا به درستی پیش بروید. چرا که بسیاری از این نقاط ضعف در ادامه یقه شما را می‌گیرند و متوجه خواهید شد که به سایر دروس نیز ربط دارند و بدون دانستن آن‌ها عملاً در درس دیگری هم به مشکل برخواهید خورد.

درمورد دروسی که در کنکور نیست مانند دروس عمومی نیز باید همین تلاش را انجام دهید چرا که در پایه بعد و برخوردن به امتحانات نهایی متوجه خواهید شد که باید بلد می‌بودید. در واقع اگرهدف بالایی دارید باید ایرادات و اشکالات خود را در سطح نمره بیست نهایی بالاببرید.

موفقیت کنکور برای سال دهمی‌ ها

همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، کار کنکوری با کار امتحانی متفاوت است. بسیاری از افرادی که نمره خوبی در امتحانات کسب کرده‌اند، نتوانسته‌اند درصد بالایی در کنکور بزنند و بعضا حتی درصد زیر ده دارند. علت همان تفاوت‌هایی است که عنوان کردیم. اگر قصد شما این است که از همین سال دهم جلوی این مسأله گرفته شود، باید در کنار خواندن دروس خود و پیدا کردن ایرادات درسی، کمی تست زنی کنکور را نیز آغاز کنید. در مباحثی که احساس می‌کنید تسلط کافی دارید تست بزنید تا ببینید آیا به همان اندازه که فکر می‌کردید مسلط هستید یا خیر!

سپس می‌توانید کمی از مباحث سال یازدهم را یاد بگیرید و شروع به تست زدن بکنید.

موفقیت کنکور برای سال یازدهمی‌ها

سال یازدهمی‌ها دو کار مهم دارند که باید انجام دهند:

اول اینکه اگر در درسی ایراد ساختاری و پایه‌ای دارند باید برگردند و اول این ایرادات را بر طرف کنند. پس اولین کار تقویت پایه درسی است ولو اینکه مجبور باشد از سال قبل شروع کند و ابتدا ایرادات سال دهم و نهم را رفع نماید.

دومین کاری که باید یک سال یازدمی انجام دهد این است که اگر دروسی هست که در آن تسلط دارد و نیازی به فلش بک ندارد شروع کند و از ساده‌ترین فصل یا فصل‌هایی که بهتر خوانده و بیشتر بلد است حل تست انجام دهد. به خصوص در عید که زمان بسیار مناسبی برای حل تست و پیدا کردن مشکلات است.

مهم نیست چند فصل را انتخاب کرده‌اید یا فصل بیشتری بردارید. مهم این است فصل‌هایی که انتخاب کرده‌اید را به طور کامل و با دقت بالا انجام دهید. تکمیل کردن یک فصل با دقت بالا بسیار مهم‌تر از انجام تمرین و تست درچندین فصل متفاوت اما با کیفیت کمتر است.

هدف ما این است که بتوانید با کمک این روش یک محک نسبت به تست‌های کنکور داشته باشید. یعنی زمانی که با کتاب تست جلو می‌روید تازه متوجه می‌شوید که نحوه درس خواندن چگونه است و چقدر تسلط دارید یا خیر!

مثل کنکوری زندگی کنید:

اگر از امروز مثل سال کنکور تلاش کنید درخواهید یافت که چه مسیری را در پیش دارید و چقدر می‌توانید با اطمینان بیشتری آن را طی کنید.

جمع بندی پایانی همایش عید نوروز سال دهم و یازدهم

بسیاری از افراد ممکن است به شما بگویند که هنوز وقت داری و این روزا‌ها دیگر برنمیگردد. بله دروغ نگفته‌اند چرا که سال‌های آینده و پس از دوران مدرسه، دیگر به این اندازه به دوستان مدرسه خود نزدیک نیستید و هرکسی مشغول کار خودش است اما باید حواستان به هدف نهایی خود باشد تا بعد‌ها حسرت زمان سپری شده را نخورید.

به حرف دیگران اهمیتی ندهید چرا که مسیر کنکور را شما باید طی کنید و نتیجه نیز بر روی شما تأثیر می‌گذارد. اگر بتوانید در این سال عادات خوب را درخود تقویت کنید قطعاً شانس شما برای کسب نتیجه مطلوب و درست طی کرده این مسیر بیشتر از سایرین خواهد شد.

توضیحات کامل و جامع استاد علیرضا افشار در مورد موفقیت در کنکور و شروع مطالعه از سال دهم و یازدهم✅

دانلود کنید ...

 پرسش و پاسخ دانش آموزان با استاد افشار پیرامون  موفقیت در کنکور سراسری 

دانلود کنید ...

برای نمایش این مطلب لطفا عضو شوید و در صورتی که قبلا عضو شدید از وارد شوید
عضویت در سایت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
مشاوره استاد علیرضا افشار شنبه 27 اسفند 1401 زمان : 5:25 نظرات (0)
بازدید : 548

بحث تغییرات کنکور که مطرح شده بود و قوانین و مقررات جدید دغدغه سال دوازدهمی‌ها شد. شما دانش‌آموزان پایه دوازدهم کنکور ۱۴۰۲ با یک سری تغییراتی مواجه شدید که این حجم از تغییرات برای ۱ سال برای کنکوریها زیاد بود و اهمیت فرصت ساختن از تغییرات و چالش های کنکور 1402 بیش از پیش بود. حل و فصل این مسأله کمی سخت است و مدیریت آن آسان نیست ولی خب چاره‌ای نیست. باید بپذیریم شرایط برای همه یکسان و برابر است.

واقعیت این است که باید از پس کار بر بیاید این مسأله یک آزمایشی هم هست برای تک تک شما تا خود را محک بزنید. در این بخش که گزیده از این ابعاد تیتروار اشاره می‌کنیم، توضیح می‌دهیم چه فرصتی در درونش داریم، این کلاف سردرگم کنکور ۱۴۰۲ چگونه باز خواهد شد و چه فرصت‌هایی در این ۴ ماهم قابل دستیابی خواهد بود.

اهمیت نتیجه کنکور دی ماه ۱۴۰۲

کنکور دی ماهی که بیشتر جنبه آزمایشی برای سال دوازدهمی‌ها داشت برای شما چیز بیشتری نبود انتظاری هم نیست که دانش‌آموز برود و درصد خیلی بالایی بیاورد.

شاید بیشتر خاصیت کنکور دی ماه برای فارغ‌التحصیلان است و شما دانش‌آموزانی امتحانی که دادید با توجه به درصد‌هایی که به شما داد مشاهده کردید و دیدید که شاید ضعف شما تو در کدام بخش‌ها بوده است.

اگر درصدی که به دست اومد یک درصد بسیار پایینی بود متوجه خواهید شد که بین کنکور و امتحان کلاسی چقدر تفاوت وجود دارد. متوجه خواهید شد که کنکور خیلی جدی است و شاید بگوییم به طور کل با سال‌های قبل متفاوت است.

ولی این خطا اشتباه کنکوریا تو این بازه‌ی زمانی وقت در سال اینه که فکر کنند مشکل خودشان فقط مشکل خودشونه این که من از آزمون جا موندم من فیلم آموزشی‌ایی رو دارم که تماشا نکردم، من الان از برنامه‌ی مشاورم عقب مانده‌ام وبقیه متوجه درس می‌شوند ولی من نمی‌شوم و.. این مسأله باعث می‌شود که خیلی انگیزه شما کم می‌شود و روحیه شما خراب می‌شود. حتی برخی شما آخرین راه را انتخاب می‌کنید.

آخرین مسیر برای داوطلب کنکوری ۱۴۰۲ این است که کنکورش را بگذارد برای سال بعد و فقط به این فکر کند که برای امتحان نهایی درس بخواند تا امسال فقط امتحان را مطالعه کند اما قبل از این تصمیم حتما مقاله چرا نباید از الان به پشت کنکور ماندن فکر کنیم؟  مطالعه کنید.

چنین تصمیمی اصلاً فکر خوبی نیست فکر جالبی هم نیست چرا که این اقدام شامل حداقل کار و ضعیف‌ترین کاریه که بتونید انجام بدید.

به جای الکی ماندن پشت کنکور که بعداً پشیمون می‌شوند چرا که اصلاً سال بعد نیامده که ببینیم چه چیزی به یاد داریم و یا چه چیزی را از یاد برده‌ایم.

حتی اگر می‌خواهید پشت کنکور بمانید تا رتبه بالا بیاورید و در رشته‌های تاپ درس بخوانید، بازهم باید از همین امسال تلاش کنید. پشت کنکور ماندن با رتبه سه هزار بهتر است یا با رتبه ۲۰ هزار؟ کدام به هدف شما نزدیک‌تر است و چه کسی راه آسان‌تری در پیش دارد؟

بیشتر افرادی که در کنکور تجربی شرکت می‌کنند، عمدتاً افراد پشت کنکوری هستند اما همواره مشاهده می‌کنیم که اکثر رتبه برتری‌ها از دانش‌آموزان دوازدهمی هستند.

به قول‌های خود نزدیک به عید نوروز وفا کنید!

مشکل شما، مشکل زمان نیست بلکه مشکل این است که پای حرف خود نمانده‌اید. دانش‌آموزی که می‌گوید از اول مهر کنکور را شروع می‌کنم، از اولین آزمون، از اول عید و… مشکل اشتباه تکراری درزمان‌ها است.

شخصی که امروز نخواند بعد‌ها خواهد گفت کاش اول اسفند یا فروردین بود و این سیکل معیوب را تکرار می‌کند.

نمیتوانیم بگوییم هرکسی که از امروز شروع به خواند کند حتما به هدف نهایی خود می‌رسد اما آیا او که به هدف نهایی می‌رسد امروز می‌خواند یا خیر؟

اگر همه کتاب هارو یک دوره تمام کرده باشیم در این موقع از سال باید مثل گلی که تیم قوتبال‌زده و سعی در حفظ آن دارد، باید سعی در حفظ و ارتقا زحمات خود باشیم. یک کنکوری‌ایده‌آل باید در حال حاضر به فکر دوره باشد و شخصی که انکار می‌کند با سرعت کمتر و حجم کمتر جلو می‌رود. در واقع اطمینان خاطری در دور دوم است و می‌توان متوجه زوایای پنهان درس شد. ولی اگر انکار کنیم در دور دوم همه چیز یادمان می‌رود و باز شروع به خواندن می‌کنیم. با این وجود شروع به خواندن می‌کنیم و جلو می‌رویم.

برنامه‌ریزی عید باید چگونه باشد؟

از قبل از عید باید درس خواندن و برنامه‌ریزی را آغاز کنید. فرض را بر این بگذاریم که خوانده‌های مسلط شما کم است. اگر کم تسلطی است، مباحثی که تست کم زدید و جا‌هایی که نیاز به مرور دارند زیاد است، باید بروید در ابتدا سراغ کم تسلطی‌ها و اولویت‌بندی کنید. ببینید بهترین فصل‌ها کدام است مثل فصل‌هایی که پیش نیاز ندارند و خودشان پیش نیاز هستند. یا فصل‌هایی که تست زیادی ندارند و یا فصل‌هایی که روی آن‌ها راحت‌تر راه می‌افتید بهترین گزینه برای شروع هستند همانطور که در برنامه 50 روزه کنکور به آن اشاره شد. دقیقاً از جایی که کم دردسر‌تر است و زودتر به تسلط می‌رسید شروع کنید.

ترجیحا چون کم تسلط هستید یا درسنامه نخوانید و یا اگر می‌خوانید فشرده بخوانید و از کتاب خلاصه جمع‌بندی استفاده کنید تا سریع آموزش تمام شود. سریعاً سراغ تست زنی بروید. بعد از تمام شدن اولویت اول، سراغ اولویت دوم بروید. بعد از تمام شدن اولیت‌ها از خود آزمون بگیرید. سپس با ازمونی که از خود می‌گیرد دست شما می‌آید که در چه حدی هستید.

شرکت در آزمون‌های آزمایشی عید و بعد از آن

در واقع بهتر است با بودجه و تراز آزمون کاری نداشته باشیم و باید طبق اولویت خود پیش برویم. چرا که این برنامه‌ها یکسان است و برای همه مثل هم است. اگر امروز اکثرا از آزمون جا مانده‌اید باید شخصی‌ سازی کنید. در واقع برنامه راباید خودتان ایجاد کنید.

آزمون شخصی‌سازی می‌خواهد، بالا پایین کردن می‌خواهد، برنامه چکش کاری می‌خواهد تا درست باشد. این نکته خیلی مهم است که برنامه را باید خودت بسازی که بعد از‌ یه هفته الی ۱۰ روز از خودت آزمون گرفتی بتوانی درصدی بالای پنجاه بزنی.

باید طبق اولویت و مسائلی که مطالعه کرده‌اید آزمون ایجاد کنید و اگر در آزمون‌های جامع درصد بالایی کسب کردید سراغ اولویت سوم خود بروید. بعد از تمام شده اولیت سوم و چهارم سراغ اولویت بعدی بروید و این ترتیب را پیش ببرید تا تمام شود.

نکته مهم در این بخش این است که زمانی که به اولویت سوم و چهار رسیدید، باید از اولویت یک و دو خود تست زنی بیشتری انجام دهید، به این‌ها تست پوششی گفته می‌شود.

بعد از تمام شدن مرحله سه و چهارم، کوییز شما باید شامل اولویت یک تا چهار باشد و باید بالای ۵۰ درصد کسب کنید تا به خوبی پیش بروید.

افزایش ساعت مطالعه از عید

شما باید ازقبل از عید در حفظ زمان خود کوشا باشید. مخصوصاً که بسیاری از شما با امتحانات نهایی دسته و پنجه نرم می‌کنید. در اصل امتحانات ترمیم معدل برای پشت کنکوری‌ها است و شما سال دوازدهمی‌ها باید برای خرداد برنامه‌ریزی کنید و خود مساله نحوه برنامه‌ریزی برای امتحانات نهایی و ترمیم معدل مهم و پراهمیتی است.

اینکه با خود بگویید از دقیقه سال تحویل شروع می‌کنیم یا سال جدید همه چیز متفاوت می‌شود، یک دروغ است. شما باید از همین حالا روی زمان خود برنامه‌ریزی کنید.

خواندن تشریحی و تستی بسیار متفات هستند و می‌تواند زمان زیادی از شما بگیرد.

مخصوصاً به علت تأثیر مستقیم امتحانات نهایی در حال حاضر سطح سؤالات بالا رفته و باید تلاش بیشتری کرد. این مورد برای دروس عمومی حتی اهمیت بیشتری دارد چرا که دروس تخصصی را می‌توان با کنکور پوشش داد اما درمورد دروس عمومی صدق نمی‌کند.

هیچی چیزی از سال جدید تغییر نمی‌کند. خصوصاً به والدین می‌گوییم که تفکراتی چون دو روز بگرد و هوا بخوری یا یک عید دیدنی که چیزی نمی‌شود باعث انحراف روند تحصیل می‌شود. شما باید از تک تک فرصت‌های خود استفاده کرده وساعت مطالعه خود را از عید بالا ببرید.

🤩توضیحات کامل و جامع استاد علیرضا افشار در مورد عید نوروز را در فایل صوتی زیر بشنوید :

دانلود کنید ...

💯 پرسش و پاسخ کنکوری ها در مورد برنامه ریزی عید نوروز با استاد افشار را در فایل زیر بشنوید :

دانلود کنید ... 

برای نمایش این مطلب لطفا عضو شوید و در صورتی که قبلا عضو شدید از وارد شوید
عضویت در سایت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
مشاوره استاد علیرضا افشار چهارشنبه 24 اسفند 1401 زمان : 13:21 نظرات (0)
بازدید : 1333

مدارس ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی استان کرمان 1402

همانطور که میدانید برای ترمیم معدل کنکور و ایجاد سابقه تحصیلی، باید به دنبال یافتن مدارس بزرگسال و مدارسی باشید که دواطلب آزاد ثبت نام میکنند باشید. در این قسمت، مدارس بزرگسال کرمان برای ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی را معرفی خواهیم کرد.

دانلود لیست مدارس استان کرمان

داوطلبان چند بار مجاز به ترمیم معدل هستند؟

توجه داشته باشید که هر متقاضی فقط یک مرتبه مجاز به ایجاد سابقه تحصیلی می باشد و همچنین تنها یک بار می تواند جهت ترمیم نمره هر درس اقدام به ثبت نام و شرکت در امتحانات نهایی نماید.

دارندگان مدرک تحصیلی مقطع دیپلم برای ایجاد سوابق تحصیلی و یا ترمیم نمرات خود می بایست به عنوان داوطلب آزاد در مدارس ویژه بزرگسالان دولتی ثبت نام نمایند و ثبت نام آن ها در مدارسی مانند غیر دولتی ، آموزش از راه دور و یا وابسته به سایر سازمان ها مجاز نمی باشد.

نکته: به داوطلبانی که پیش از تصویب این طرح توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی ، اقدام به ترمیم نمرات خود نموده اند نیز یک بار دیگر اجازه داده می شود تا از فرصت ترمیم نمرات امتحانات نهایی در دروس مد نظرشان استفاده کنند.

مدارسی که در استان کرمان جهت ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمرات برای داوطلبان آزمون ۱۴۰۲ انتخاب شده اند به زیر ذیل می باشند:

دانلود لیست مدارس استان کرمان

چه افرادی شرایط ایجاد سوابق تحصیلی 1402 را دارند؟

۱. فارغ التحصیلان مقطع دیپلم در رشته های نظری نظام های آموزشی پیش از سال ۱۳۸۴

۲. دانش آموزان و فارغ التحصیلان مقطع دیپلم در رشته های کاردانش و فنی و حرفه ای در کلیه نظام های آموزشی

۳. فارغ التحصیلان مدارس بین الملل و همچنین دارندگان گواهینامه معادل دوره متوسطه و پیش دانشگاهی صادر شده از کمیسیون ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی

۴. طلبه های حوزه های علمیه دارای مدرک سطح یک حوزه

۵. فارغ التحصیلان دوره پیش دانشگاهی پیش از سال ۱۳۹۱

۶. دانش آموزان و فارغ التحصیلان در رشته های نظری که داوطلب شرکت در گروه آزمایشی غیر متناظر با رشته تحصیلی خود هستند

۷. کلیه فارغ التحصیلان مقطع دیپلم که دارای سوابق تحصیلی نمی باشند و یا سوابق تحصیلی آن ها کامل نیست افرادی که دارای یکی از شرایط ذکر شده در بالا هستند ، باید برای ایجاد سوابق تحصیلی ابتدا در مدارس مورد نظر ثبت نام نمایند و سپس در امتحانات نهایی مربوطه شرکت کنند.

همچنین افراد واجد شرایط ترمیم نمره ۱۴۰۲

۱. افراد ذکر شده در موارد بالا که سوابق تحصیلی ایجاد نموده اند

۲. فارغ التحصیلان مقطع تحصیلی پیش دانشگاهی که دارای سوابق تحصیلی هستند (چهار درس نهایی)

۳. فارغ التحصیلان مقطع دیپلم در رشته های نظری، نظام آموزشی سالی واحدی و همچنین نظام ترمی واحدی که دارای مدرک پیش دانشگاهی از سال ۱۳۸۴ به بعد می باشند.

۴. فارغ التحصیلان نظام آموزشی جدید

نکته مهم: در ترمیم معدل کنکور، برای محاسبه نمره کل سابقه تحصیلی، بیشترین نمره تراز هر درس در نظر گرفته می شود.

لیست و اطلاعات تماس مدارس بزرگسالان ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی استان کرمان 1402

جهت اطلاع از مناطق و مدارس ویژه داوطلبان آزاد که مجری ثبت نام ایجاد سوابق تحصیلی و ترمیم نمره در استان کرمان می باشند، بر روی دکمه سبز زیر کلیک نمایید.

دانلود لیست مدارس استان کرمان

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل زرند

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل قلعه گنج

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل بافت

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل انار

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل کوهبان

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل شهداد

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل ریگان

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل عنبر آباد

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل کهنوج

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل راین

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل کشکوئیه

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل ماهان

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل ارزوئیه

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل فاریاب

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل منوجان

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل شهر بابک

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل رفسنجان

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل قلعه بم

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل کرمان ناحیه یک و دو

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل رابر

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل سیرجان

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل رودبار

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل راور

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل بردسیر

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل جیرفت

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل نوق

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل چترود

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل عشایری

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل نرماشیر

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل فهرج

مرکز مشاوره تحصیلی علیرضا افشار
مشاوره تلفنی/حضوری کنکور (با شخص علیرضا افشار)
تماس تلفنی هر روز 9 الی 13 و 16 الی 20
ارسال پیام 24 ساعته در اپلیکشن تلگرام/ایتا

۰۹۳۵۸۹۶۰۵۰۳

مشاوره رایگان کنکور (عمومی)

برای نمایش این مطلب لطفا عضو شوید و در صورتی که قبلا عضو شدید از وارد شوید
عضویت در سایت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
مشاوره استاد علیرضا افشار سه شنبه 23 اسفند 1401 زمان : 15:07 نظرات (0)
بازدید : 503

مدارس ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی استان زنجان 1402

همانطور که میدانید برای ترمیم معدل کنکور و ایجاد سابقه تحصیلی، باید به دنبال یافتن مدارس بزرگسال و مدارسی باشید که دواطلب آزاد ثبت نام میکنند باشید. در این قسمت، مدارس بزرگسال زنجان برای ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی را معرفی خواهیم کرد.

دانلود لیست مدارس استان زنجان

داوطلبان چند بار مجاز به ترمیم معدل هستند؟

توجه داشته باشید که هر متقاضی فقط یک مرتبه مجاز به ایجاد سابقه تحصیلی می باشد و همچنین تنها یک بار می تواند جهت ترمیم نمره هر درس اقدام به ثبت نام و شرکت در امتحانات نهایی نماید.

دارندگان مدرک تحصیلی مقطع دیپلم برای ایجاد سوابق تحصیلی و یا ترمیم نمرات خود می بایست به عنوان داوطلب آزاد در مدارس ویژه بزرگسالان دولتی ثبت نام نمایند و ثبت نام آن ها در مدارسی مانند غیر دولتی ، آموزش از راه دور و یا وابسته به سایر سازمان ها مجاز نمی باشد.

نکته: به داوطلبانی که پیش از تصویب این طرح توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی ، اقدام به ترمیم نمرات خود نموده اند نیز یک بار دیگر اجازه داده می شود تا از فرصت ترمیم نمرات امتحانات نهایی در دروس مد نظرشان استفاده کنند.

مدارسی که در استان زنجان جهت ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمرات برای داوطلبان آزمون ۱۴۰۲ انتخاب شده اند به زیر ذیل می باشند:

دانلود لیست مدارس استان زنجان

چه افرادی شرایط ایجاد سوابق تحصیلی 1402 را دارند؟

۱. فارغ التحصیلان مقطع دیپلم در رشته های نظری نظام های آموزشی پیش از سال ۱۳۸۴

۲. دانش آموزان و فارغ التحصیلان مقطع دیپلم در رشته های کاردانش و فنی و حرفه ای در کلیه نظام های آموزشی

۳. فارغ التحصیلان مدارس بین الملل و همچنین دارندگان گواهینامه معادل دوره متوسطه و پیش دانشگاهی صادر شده از کمیسیون ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی

۴. طلبه های حوزه های علمیه دارای مدرک سطح یک حوزه

۵. فارغ التحصیلان دوره پیش دانشگاهی پیش از سال ۱۳۹۱

۶. دانش آموزان و فارغ التحصیلان در رشته های نظری که داوطلب شرکت در گروه آزمایشی غیر متناظر با رشته تحصیلی خود هستند

۷. کلیه فارغ التحصیلان مقطع دیپلم که دارای سوابق تحصیلی نمی باشند و یا سوابق تحصیلی آن ها کامل نیست افرادی که دارای یکی از شرایط ذکر شده در بالا هستند ، باید برای ایجاد سوابق تحصیلی ابتدا در مدارس مورد نظر ثبت نام نمایند و سپس در امتحانات نهایی مربوطه شرکت کنند.

همچنین افراد واجد شرایط ترمیم نمره ۱۴۰۲

۱. افراد ذکر شده در موارد بالا که سوابق تحصیلی ایجاد نموده اند

۲. فارغ التحصیلان مقطع تحصیلی پیش دانشگاهی که دارای سوابق تحصیلی هستند (چهار درس نهایی)

۳. فارغ التحصیلان مقطع دیپلم در رشته های نظری، نظام آموزشی سالی واحدی و همچنین نظام ترمی واحدی که دارای مدرک پیش دانشگاهی از سال ۱۳۸۴ به بعد می باشند.

۴. فارغ التحصیلان نظام آموزشی جدید

نکته مهم: در ترمیم معدل کنکور، برای محاسبه نمره کل سابقه تحصیلی، بیشترین نمره تراز هر درس در نظر گرفته می شود.

لیست و اطلاعات تماس مدارس بزرگسالان ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی استان زنجان 1402

جهت اطلاع از مناطق و مدارس ویژه داوطلبان آزاد که مجری ثبت نام ایجاد سوابق تحصیلی و ترمیم نمره در استان زنجان می باشند، بر روی دکمه سبز زیر کلیک نمایید.

دانلود لیست مدارس استان زنجان

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل ناحیه یک و دو  زنجان

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل ابهر

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل خرم دره

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل خدابنده

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل طارم

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل ماهنشان

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل سلطانیه

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل ایجرود

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل زنجانرود

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل انگوران

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل بزینه رود

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل افشار

مرکز مشاوره تحصیلی علیرضا افشار
مشاوره تلفنی/حضوری کنکور (با شخص علیرضا افشار)
تماس تلفنی هر روز 9 الی 13 و 16 الی 20
ارسال پیام 24 ساعته در اپلیکشن تلگرام/ایتا

۰۹۳۵۸۹۶۰۵۰۳

مشاوره رایگان کنکور (عمومی)

برای نمایش این مطلب لطفا عضو شوید و در صورتی که قبلا عضو شدید از وارد شوید
عضویت در سایت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
مشاوره استاد علیرضا افشار سه شنبه 23 اسفند 1401 زمان : 12:55 نظرات (0)
بازدید : 454

مدارس ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی استان سمنان 1402

همانطور که میدانید برای ترمیم معدل کنکور و ایجاد سابقه تحصیلی، باید به دنبال یافتن مدارس بزرگسال و مدارسی باشید که دواطلب آزاد ثبت نام میکنند باشید. در این قسمت، مدارس بزرگسال سمنان برای ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی را معرفی خواهیم کرد.

دانلود لیست مدارس استان سمنان

داوطلبان چند بار مجاز به ترمیم معدل هستند؟

توجه داشته باشید که هر متقاضی فقط یک مرتبه مجاز به ایجاد سابقه تحصیلی می باشد و همچنین تنها یک بار می تواند جهت ترمیم نمره هر درس اقدام به ثبت نام و شرکت در امتحانات نهایی نماید.

دارندگان مدرک تحصیلی مقطع دیپلم برای ایجاد سوابق تحصیلی و یا ترمیم نمرات خود می بایست به عنوان داوطلب آزاد در مدارس ویژه بزرگسالان دولتی ثبت نام نمایند و ثبت نام آن ها در مدارسی مانند غیر دولتی ، آموزش از راه دور و یا وابسته به سایر سازمان ها مجاز نمی باشد.

نکته: به داوطلبانی که پیش از تصویب این طرح توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی ، اقدام به ترمیم نمرات خود نموده اند نیز یک بار دیگر اجازه داده می شود تا از فرصت ترمیم نمرات امتحانات نهایی در دروس مد نظرشان استفاده کنند.

مدارسی که در استان سمنان جهت ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمرات برای داوطلبان آزمون ۱۴۰۲ انتخاب شده اند به زیر ذیل می باشند:

دانلود لیست مدارس استان سمنان

چه افرادی شرایط ایجاد سوابق تحصیلی 1402 را دارند؟

۱. فارغ التحصیلان مقطع دیپلم در رشته های نظری نظام های آموزشی پیش از سال ۱۳۸۴

۲. دانش آموزان و فارغ التحصیلان مقطع دیپلم در رشته های کاردانش و فنی و حرفه ای در کلیه نظام های آموزشی

۳. فارغ التحصیلان مدارس بین الملل و همچنین دارندگان گواهینامه معادل دوره متوسطه و پیش دانشگاهی صادر شده از کمیسیون ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی

۴. طلبه های حوزه های علمیه دارای مدرک سطح یک حوزه

۵. فارغ التحصیلان دوره پیش دانشگاهی پیش از سال ۱۳۹۱

۶. دانش آموزان و فارغ التحصیلان در رشته های نظری که داوطلب شرکت در گروه آزمایشی غیر متناظر با رشته تحصیلی خود هستند

۷. کلیه فارغ التحصیلان مقطع دیپلم که دارای سوابق تحصیلی نمی باشند و یا سوابق تحصیلی آن ها کامل نیست افرادی که دارای یکی از شرایط ذکر شده در بالا هستند ، باید برای ایجاد سوابق تحصیلی ابتدا در مدارس مورد نظر ثبت نام نمایند و سپس در امتحانات نهایی مربوطه شرکت کنند.

همچنین افراد واجد شرایط ترمیم نمره ۱۴۰۲

۱. افراد ذکر شده در موارد بالا که سوابق تحصیلی ایجاد نموده اند

۲. فارغ التحصیلان مقطع تحصیلی پیش دانشگاهی که دارای سوابق تحصیلی هستند (چهار درس نهایی)

۳. فارغ التحصیلان مقطع دیپلم در رشته های نظری، نظام آموزشی سالی واحدی و همچنین نظام ترمی واحدی که دارای مدرک پیش دانشگاهی از سال ۱۳۸۴ به بعد می باشند.

۴. فارغ التحصیلان نظام آموزشی جدید

نکته مهم: در ترمیم معدل کنکور، برای محاسبه نمره کل سابقه تحصیلی، بیشترین نمره تراز هر درس در نظر گرفته می شود.

لیست و اطلاعات تماس مدارس بزرگسالان ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی استان سمنان 1402

جهت اطلاع از مناطق و مدارس ویژه داوطلبان آزاد که مجری ثبت نام ایجاد سوابق تحصیلی و ترمیم نمره در استان سمنان می باشند، بر روی دکمه سبز زیر کلیک نمایید.

دانلود لیست مدارس استان سمنان

  • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل شاهرود

  • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل سرخه

  • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل مهدیشهر

  • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل بیارجمند

  • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل میامی

  • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل سمنان

  • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل دامغان

  • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل گرمسار

مرکز مشاوره تحصیلی علیرضا افشار
مشاوره تلفنی/حضوری کنکور (با شخص علیرضا افشار)
تماس تلفنی هر روز 9 الی 13 و 16 الی 20
ارسال پیام 24 ساعته در اپلیکشن تلگرام/ایتا

۰۹۳۵۸۹۶۰۵۰۳

مشاوره رایگان کنکور (عمومی)

برای نمایش این مطلب لطفا عضو شوید و در صورتی که قبلا عضو شدید از وارد شوید
عضویت در سایت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
مشاوره استاد علیرضا افشار سه شنبه 23 اسفند 1401 زمان : 12:46 نظرات (0)
بازدید : 1110

مدارس ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی استان کردستان 1402

همانطور که میدانید برای ترمیم معدل کنکور و ایجاد سابقه تحصیلی، باید به دنبال یافتن مدارس بزرگسال و مدارسی باشید که دواطلب آزاد ثبت نام میکنند باشید. در این قسمت، مدارس بزرگسال کردستان برای ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی را معرفی خواهیم کرد.

دانلود لیست مدارس استان کردستان

داوطلبان چند بار مجاز به ترمیم معدل هستند؟

توجه داشته باشید که هر متقاضی فقط یک مرتبه مجاز به ایجاد سابقه تحصیلی می باشد و همچنین تنها یک بار می تواند جهت ترمیم نمره هر درس اقدام به ثبت نام و شرکت در امتحانات نهایی نماید.

دارندگان مدرک تحصیلی مقطع دیپلم برای ایجاد سوابق تحصیلی و یا ترمیم نمرات خود می بایست به عنوان داوطلب آزاد در مدارس ویژه بزرگسالان دولتی ثبت نام نمایند و ثبت نام آن ها در مدارسی مانند غیر دولتی ، آموزش از راه دور و یا وابسته به سایر سازمان ها مجاز نمی باشد.

نکته: به داوطلبانی که پیش از تصویب این طرح توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی ، اقدام به ترمیم نمرات خود نموده اند نیز یک بار دیگر اجازه داده می شود تا از فرصت ترمیم نمرات امتحانات نهایی در دروس مد نظرشان استفاده کنند.

مدارسی که در استان کردستان جهت ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمرات برای داوطلبان آزمون ۱۴۰۲ انتخاب شده اند به زیر ذیل می باشند:

دانلود لیست مدارس استان کردستان

چه افرادی شرایط ایجاد سوابق تحصیلی 1402 را دارند؟

۱. فارغ التحصیلان مقطع دیپلم در رشته های نظری نظام های آموزشی پیش از سال ۱۳۸۴

۲. دانش آموزان و فارغ التحصیلان مقطع دیپلم در رشته های کاردانش و فنی و حرفه ای در کلیه نظام های آموزشی

۳. فارغ التحصیلان مدارس بین الملل و همچنین دارندگان گواهینامه معادل دوره متوسطه و پیش دانشگاهی صادر شده از کمیسیون ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی

۴. طلبه های حوزه های علمیه دارای مدرک سطح یک حوزه

۵. فارغ التحصیلان دوره پیش دانشگاهی پیش از سال ۱۳۹۱

۶. دانش آموزان و فارغ التحصیلان در رشته های نظری که داوطلب شرکت در گروه آزمایشی غیر متناظر با رشته تحصیلی خود هستند

۷. کلیه فارغ التحصیلان مقطع دیپلم که دارای سوابق تحصیلی نمی باشند و یا سوابق تحصیلی آن ها کامل نیست افرادی که دارای یکی از شرایط ذکر شده در بالا هستند ، باید برای ایجاد سوابق تحصیلی ابتدا در مدارس مورد نظر ثبت نام نمایند و سپس در امتحانات نهایی مربوطه شرکت کنند.

همچنین افراد واجد شرایط ترمیم نمره ۱۴۰۲

۱. افراد ذکر شده در موارد بالا که سوابق تحصیلی ایجاد نموده اند

۲. فارغ التحصیلان مقطع تحصیلی پیش دانشگاهی که دارای سوابق تحصیلی هستند (چهار درس نهایی)

۳. فارغ التحصیلان مقطع دیپلم در رشته های نظری، نظام آموزشی سالی واحدی و همچنین نظام ترمی واحدی که دارای مدرک پیش دانشگاهی از سال ۱۳۸۴ به بعد می باشند.

۴. فارغ التحصیلان نظام آموزشی جدید

نکته مهم: در ترمیم معدل کنکور، برای محاسبه نمره کل سابقه تحصیلی، بیشترین نمره تراز هر درس در نظر گرفته می شود.

لیست و اطلاعات تماس مدارس بزرگسالان ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی استان کردستان 1402

جهت اطلاع از مناطق و مدارس ویژه داوطلبان آزاد که مجری ثبت نام ایجاد سوابق تحصیلی و ترمیم نمره در استان کردستان می باشند، بر روی دکمه سبز زیر کلیک نمایید.

دانلود لیست مدارس استان کردستان

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل سریش آباد

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل بانه

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل بانه

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل بیجار

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل دهلگان

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل زیویه

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل سرو آباد

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل سقز

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل قروه

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل کرانی

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل کلاترزان

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل مریوان

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل ناحیه یک و دو سنندج

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل موچش

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل کامیاران

 • لیست تلفن و آدرس مدارس ترمیم معدل دیواندره

مرکز مشاوره تحصیلی علیرضا افشار
مشاوره تلفنی/حضوری کنکور (با شخص علیرضا افشار)
تماس تلفنی هر روز 9 الی 13 و 16 الی 20
ارسال پیام 24 ساعته در اپلیکشن تلگرام/ایتا

۰۹۳۵۸۹۶۰۵۰۳

مشاوره رایگان کنکور (عمومی)

برای نمایش این مطلب لطفا عضو شوید و در صورتی که قبلا عضو شدید از وارد شوید
عضویت در سایت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
مشاوره استاد علیرضا افشار سه شنبه 23 اسفند 1401 زمان : 12:37 نظرات (0)

تعداد صفحات : 123

درباره ما
Profile Pic
ثبت نام کنکور 1402 آغاز شد مشاوره خصوصی علیرضا افشار ۰۹۳۵۸۹۶۰۵۰۳ اولین سایت مشاوره ای حرفه ای در جهت گسترش عدالت آموزشی با ارائه جلسات آموزشی_مشاوره ای محتوا محور -کاملا رایگان و بدون تبلیغات؛ برای استفاده از همایش های انرژیک و مقالات آموزشی سایت از آرشیو 11 ساله کارگاه های استاد افشار دیدن فرمایید. _ مشاوره و برنامه ریزی تلفنی (تک جلسه،ماهیانه) ویژه ی کنکوریهای 140۳ و 1402 _ مشاوره تک جلسه حضوری (تهران و کرج) _ دعوت در همایش ها ، برنامه های آموزشگاه ها ، مدارس و ... جهت همانگی وقت تماس تلفنی و ثبت نام مشاوره ماهانه و همکاری در اجرای برنامه های آموزشی مدارس برترین مشاور پروازی کنکور ایران با بیشترین تعداد همایش ها و سمینارهای آموزشی در ۲۹ استان کشور منشی : واتساپ/ایتا 09358960503 www.alirezaafshar.org
اطلاعات کاربری
آرشیو
 • فروردين 1402
 • اسفند 1401
 • بهمن 1401
 • دی 1401
 • آذر 1401
 • آبان 1401
 • شهريور 1401
 • مرداد 1401
 • تير 1401
 • خرداد 1401
 • ارديبهشت 1401
 • فروردين 1401
 • اسفند 1400
 • بهمن 1400
 • دی 1400
 • آذر 1400
 • آبان 1400
 • مهر 1400
 • شهريور 1400
 • مرداد 1400
 • تير 1400
 • خرداد 1400
 • ارديبهشت 1400
 • فروردين 1400
 • اسفند 1399
 • بهمن 1399
 • دی 1399
 • آبان 1399
 • مهر 1399
 • شهريور 1399
 • مرداد 1399
 • تير 1399
 • خرداد 1399
 • ارديبهشت 1399
 • فروردين 1399
 • بهمن 1398
 • دی 1398
 • آذر 1398
 • مهر 1398
 • شهريور 1398
 • مرداد 1398
 • خرداد 1398
 • ارديبهشت 1398
 • فروردين 1398
 • اسفند 1397
 • ارديبهشت 1397
 • فروردين 1397
 • اسفند 1396
 • دی 1396
 • آذر 1396
 • مهر 1396
 • شهريور 1396
 • مرداد 1396
 • تير 1396
 • ارديبهشت 1396
 • اسفند 1395
 • آذر 1395
 • آبان 1395
 • مهر 1395
 • شهريور 1395
 • مرداد 1395
 • تير 1395
 • خرداد 1395
 • ارديبهشت 1395
 • فروردين 1395
 • اسفند 1394
 • بهمن 1394
 • دی 1394
 • آذر 1394
 • آبان 1394
 • مهر 1394
 • شهريور 1394
 • مرداد 1394
 • تير 1394
 • خرداد 1394
 • ارديبهشت 1394
 • فروردين 1394
 • اسفند 1393
 • بهمن 1393
 • دی 1393
 • آذر 1393
 • آبان 1393
 • مهر 1393
 • شهريور 1393
 • مرداد 1393
 • تير 1393
 • خرداد 1393
 • ارديبهشت 1393
 • فروردين 1393
 • اسفند 1392
 • بهمن 1392
 • دی 1392
 • آذر 1392
 • آبان 1392
 • مهر 1392
 • شهريور 1392
 • مرداد 1392
 • تير 1392
 • خرداد 1392
 • ارديبهشت 1392
 • فروردين 1392
 • اسفند 1391
 • بهمن 1391
 • دی 1391
 • آبان 1391
 • مهر 1391
 • شهريور 1391
 • مرداد 1391
 • تير 1391
 • خرداد 1391
 • ارديبهشت 1391
 • فروردين 1391
 • اسفند 1390
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 981
 • کل نظرات : 27216
 • افراد آنلاین : 13
 • تعداد اعضا : 11814
 • آی پی امروز : 572
 • آی پی دیروز : 801
 • بازدید امروز : 8,141
 • باردید دیروز : 12,543
 • گوگل امروز : 32
 • گوگل دیروز : 62
 • بازدید هفته : 28,262
 • بازدید ماه : 55,287
 • بازدید سال : 752,285
 • بازدید کلی : 14,386,369
 • حمایت از همایش ها

  برای تبادل لینک از

  انتهای صفحه و تبادل لینک

  هوشمند استفاده کنید و برای

  حمایت از مرکز مشاوره تحصیلی

  و استفاده هرچه بیشتر داوطلبان

  کنکور از کلاس های رایگان مشاور

  کنکور استاد علیرضا افشار،

  بنر ما را در سایت خود قرار دهید

  بنر 1 

  بنر 2 

  بنر 3


  بنرسایت مشاور کنکور 


  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  موبایل :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی :
   
  کد امنیتی
   
  بارگزاری مجدد